Редакція газети Передплата видання Свіжий номер Архів  

"Мосты дружбы" молодежи левых сил.

С 21 по 27 июля на побережье Черного моря проходил ІІ Международный летний лагерь для молодежи левых сил

Випуск 91 (881)

14.11.2006-16.11.2006

Перша полоса

Друга полоса

Інші матеріали номера

Третя полоса

Четверта полоса

П'ята полоса

Шоста полоса

Сьома полоса

Україна політична

За кордоном

Партійне життя

Суспільство

Здоров'я

Соціалісти у владі

Зворотний зв'язок

Офіційні
заяви

Відгуки

Позиція Соцінтерну з питань місцевого самоврядування


На засіданні комітету Соціалістичного Інтернаціоналу з питань самоврядування, 19-20 липня в столиці Чилі Сантьяго, генеральний секретар Соцінтерну Луї...

Вспоминая Хиросиму и Нагасаки - НЕТ ядерному оружию!


Всемирный Совет Мира совместно с Португальским комитетом за мир и сотрудничество опубликовал Воззвание в связи с годовщиной атомной бомбардировки США ...

Четверта полоса

Друк сторінки


Номер 91 (881)  14.11.2006 - 16.11.2006

Справжній чи "липа"? Перевірити справжність диплома тепер можна за три хвилини і не виходячи з дому


У середині дев'яностих існувала думка, що диплом про вищу освіту простіше купити, ніж п'ять років "гризти граніт науки". Підтверджувалося це і на практиці: на продажу таких "корочок" дехто створював прибутковий бізнес. Сьогоднішній рівень захисту від підробки українського диплома цілком може позмагатися з показниками, що захищають від фальшивомонетників національну валюту. Випускник вузу одержує на руки документ з шістьма ступенями захисту, один з яких - зміна кольору диплома при спробі його "зламати". А нещодавно Міносвіти та науки на чолі з соціалістом Станіславом Ніколаєнком надали можливість перевірити, "липовий" документ чи справжній, будь-якій особі, що має вихід в Інтернет.

У четвер, 9 листопада, на своїй прес-конференції Станіслав НІКОЛАЄНКО особисто це довів, презентувавши сайт www.osvita.net. За допомогою інтернет-ресурсу будь-який його відвідувач може протягом трьох хвилин перевірити справжність диплома. Для цього необхідно зареєструватися на сайті і ввести серію, номер документа, а також прізвище випускника. Таким чином, можна перевірити й інші документи випускників учбових закладів, у тому числі й шкільні атестати.

Завдяки створеній системі кожний український працедавець, приймаючи на роботу нового співробітника, зможе дізнатися, чи не фальшивий у того диплом. База даних сайту, в якій значаться всі серійні номери, ініціали власників нових пластикових дипломів, миттєво дасть відповідь.

Але, як відзначив голова МОН, з метою дотримання законодавства, що захищає інформацію приватного характеру, база даних видає лише відповідь щодо справжності або несправжності диплома, не розголошуючи, коли, у який час та за якою спеціальністю навчався той чи інший студент.

При цьому міністр підкреслив, що доступ до оригінальних дипломів мають лише працівники державного підприємства "Україна", яке виготовляє, крім дипломів, наприклад бюлетені для виборів. А Служба безпеки України щомісяця перевіряє порядок у базі даних.

- Контроль за виготовленням здійснюється за допомогою фіксації кожної операції і часу її виконання. Весь процес записують системи відеонагляду, - заявив міністр.

Як відомо, вперше пластикові дипломи почали видавати з 1997 року. Правда, тоді, за словами Станіслава Ніколаєнка, ця норма не була обов'язковою. Тому деякі учбові заклади видавали дипломи за старим звичаєм - у вигляді книжки. Повний перехід на пластикові документи, які свідчать про закінчення вузу, відбувся лише у 2000 році. Але й така перешкода не є проблемою. Адже для перевірки можна звернутися або до вузу, де навчався претендент і за кілька годин отримати потрібну інформацію, або відправити письмовий запит до МОН. У другому випадку відповідь доведеться чекати до 14 днів.

Бізнес, що веде за ґрати

Природно, зараз дехто намагається приторговувати дипломами, але в більшості випадків йому це або не вдається, або "фальшиводипломник" попадається на гарячому. Наведемо лише один приклад, як у травні цього року один лікар спробував створити своєрідний бізнес, приторговуючи дипломами. Тоді слава про його маклерські здібності дійшла до громадянки, яка хотіла працювати медсестрою, але не мала необхідних документів про освіту. Продавець "ксиви" погодився вирішити її проблему за 800 доларів. Клієнтка, що вже уявляла себе у білому халаті медсестри, віддала лікареві-продавцю спочатку 550 американських доларів, потім ще 200 за прискорення процесу оформлення документів, проте заповітний момент отримання диплома ніяк не наступав. Врешті жінка запідозрила недобре і вирішила звернутися до правоохоронців. У ході розслідування кримінальної справи слідчі прокуратури з'ясували, що лікар не впорався із підробкою документа. Зате на одержані гроші купив сережки дочці, частину коштів витратив на власні потреби, а решту віддав на зберігання матері. Як пише інтернет-видання "Главред", суд визнав лікаря винним у шахрайстві.

- Існує певна можливість відтворити деякі ступені захисту документів про освіту державного зразка, але в жодному разі неможливо підробити всі з них, - запевнив Станіслав Ніколаєнко, уточнивши при цьому, що спроби підроблювати дипломи - такий же бізнес, як і підробка грошей, пенсійних посвідчень, паспортів та інших документів.

Диплом на справжність перевіряв Віталій ВАРБАНЕЦЬ.

  • Довідка "Товариша"
Згідно зі ст. 358 КК України, підроблення посвідчення або іншого документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією карається штрафом до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років. Використання завідомо підробленого документа карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

  • МІЖ ІНШИМ...
У 2006 році до дипломної бази даних надійшло 207 запитів, що набагато більше, ніж у попередні роки. З цих запитів 34 надійшло від навчальних закладів, 170 - від правоохоронних органів та 3 - від громадян.

Тільки за один наступний після проведення прес-конференції день на сайті, де розміщена база даних, за інформацією "Товариша", свої дипломи перевірили більш ніж 300 відвідувачів.

Інші статті

Справжній чи "липа"? Перевірити справжність диплома тепер можна за три хвилини і не виходячи з дому

45 газет за один день, 100 - за інший... Так і отримали найбільшу передплату на "Товариш" в Україні

Перечень номерів


СПУ

Про партію

Історія

Програма партії

Контакти

Боротися за свою гідність, щоб не жити в поліцейській державі!

Недавні події у селищі Врадіївка Миколаївської області сколихнули всю Україну. Стало зрозуміло, що міліцію конче потрібно реформувати. Як повідомили ...
Каждый третий украинец дает взятки

Нашей системе взяточництва могут позавидовать все европейские страны, им до нас как "до неба рачки". Согласно исследованию Transparency International,...
Журналіст, яка працювала заробітчанкою у Польщі: "Стаєш на дорозі і чекаєш, коли запропонують роботу"

Київська журналістка Катерина Панова понад місяць працювала у Польщі як звичайна українська заробітчанка - прибиральницею і робітницею в полі. Свої сп...

Пошук Контакти На початок сторінки