Редакція газети Передплата видання Свіжий номер Архів  

Денис РУСАК: СПУ виступає за інтереси трудового народу та знищення олігархічного суспільства

"Не дивлячись на те, що рейтинги влади, і Президента зокрема, мають негативну тенденцію і будуть і надалі лише знижуватися, вже сьогодні можна впевнено сказати, що ця влада є суспільно нелегітимною, оскільки відображає інтереси лише правлячої групи - олігархів. Зовнішня та внутрішня політика цієї влади спрямована лише на досягнення однієї мети - фінансову та владну узурпацію з елементами антиконституційного перевороту", - вважає заступник Голови СПУ Денис Русак.


Архів

Суспільство

25.03.2004 – 25.03.2004

11.03.2004 – 25.03.2004

05.03.2004 – 11.03.2004

19.02.2004 – 05.03.2004

09.02.2004 – 19.02.2004

29.01.2004 – 09.02.2004

19.01.2004 – 29.01.2004

13.01.2004 – 19.01.2004

23.12.2003 – 13.01.2004

03.12.2003 – 23.12.2003

03.07.2003 – 03.12.2003


Україна політична

За кордоном

Партійне життя

Суспільство

Здоров'я

Соціалісти у владі

Зворотний зв'язок

Офіційні
заяви

Відгуки

За 20 років СПУ зберегла головне - ідеологію, спрямовану на захист людей


Володимира Новікова, офіцера запасу, людину твердої волі та самодисципліни, знають в Ужгороді як послідовного і переконаного соціаліста. До СПУ вступи...

І за кількістю податків ми - "впереди планеты всей!"


Не повірите: якщо в нас 135 податкових платежів, то у Швеції - лише два! Аналітики Світового банку оприлюднили свіжу глобальну доповідь  Податкові пла...

Суспільство

Версія для друку


Архів: 05.03.2004 – 11.03.2004

"Я подумки завжди з вами, Черкащани!". Фронтовик Володимир Зайцев, який живе в Киргизії, поділився спогадами про те, як звільняв Черкаси  (11.03.2010)

Ветеран Великої Вітчизняної війни Володимир Іванович Зайцев живе в Киргизії, але з Черкасами його пов'язують незабутні спогади. Адже йому довелося звільняти місто від німецько-фашистських загарбників. Тут, у запеклих, кривавих боях був поранений, тут втратив багато бойових побратимів. "Черкаси - це пам'ять моєї бойової молодості, мого серця", - каже фронтовик.
 
На фронт

Після закінчення Харківського артилерійського училища, яке евакуювали до Узбекистану, Володимира Івановича направили на Північно-Західний фронт, у район селища Кувшинове Калінінградської області.

- Була середина травня 1943 року, - почав свою оповідь ветеран. - 933-й стрілецький полк 254-ї стрілецької дивізії 52-ї армії, куди мене направили після боїв під м. Стара Русса, був на поповненні. Я прийняв 2-й вогневий взвод протитанкової батареї полку. Батарея була укомплектована 45-міліметровими протитанковими гарматами. Жили в наметах, харчування було дуже поганим. Замість хліба давали житні сухарі. Вони були такими твердими, що ми розбивали їх саперною лопаткою, а потім розмочували в чаї. Багато хто захворів на цингу, заслаб і я. Урятувала настоянка з хвої.

На початку червня частину, в якій служив Зайцев, посадили в ешелон і відправили під Вороніж. А далі пішки, долаючи по 30-40 км на добу, вони наздоганяли фронт. Перший бій прийняли у відкритому полі близько п'ятої години ранку на північному заході від Харкова, за 1,5-2 км від Зенькова. Першими в атаку пішли танки, яких підтримувала піхота.

- Йшли, як на параді. За 200-300 м від переднього краю супротивника зустріли вогнем самохідки "Фердинанд". Майже всі наші танки були попалені, інші відійшли на вихідні позиції. Атаку зірвали, - продовжує Володимир Іванович. - Піхота залягла й почала окопуватися. Мої гармати ще не стріляли, оскільки супротивник не висував бронетехніки. Зі світанком наростав і гул артилерійської канонади, а в повітрі розгорнулися сутички наших і німецьких винищувачів.

До полудня стало відомо, що ворог залишив Зеньків без бою. Частина Володимира Зайцева вишикувалася у похідну колону й почала переслідувати супротивника. Ті, хто йшов попереду роти, залягли - по них з невеличкого пагорба поблизу села відкрив вогонь кулемет. Послані туди розвідники знищили його, закидавши гранатами. Кулеметник був мертвим, виявилося, що штрафник, бо був прикований ланцюгом, - згадує Володимир Іванович.

Передчуття

- Вийшли на підступи до Золотоноші. Командир батареї Максимов викликав до себе і наказав знищити німецький танк, який заважав своїм вогнем просуванню піхоти, - пригадує один з випадків Володимир Зайцев. - Я дав це завдання командирові обслуги, улюбленому моєму помічникові комвзводу старшині Амосову. Треба було блискавично наблизитися на 400-500 м до танка, розвернутися, зайняти позицію, приготувати гармату до бою, а потім відкрити вогонь - завдання майже нездійсненне. Обслуга не встигла подолати й половини шляху, як танк відкрив по ній вогонь. Передок із гарматою відірвало, й упряжку з пораненою кобилою Білкою жеребець Філін волоком притягнув до нас в укриття. Навідника вбили. Так ми втратили останню гармату.

Після цього 29 жовтня форсували Дніпро. За словами Володимира Івановича, значних боїв не було, але іноді доводилося відбивати поспіль по 12-14 контратак німців, які намагалися відкинути нас до Дніпра. Проти нас стояли

72-га піхотна дивізія, бригада СС "Валлонія", що складалася з добірних кримінальних злочинців валлонської, фламандської і французької національностей, полк 57-ї піхотної дивізії, танковий полк дивізії "Вікінг" на чолі з генералом Гілле на прізвисько Кривавий пес.

У ніч на 7 листопада 1943 року частини 254-ї стрілецької дивізії генерала Путейка залишили плацдарм на правому березі Дніпра й під дощем, у бруд, рушили лівим берегом Дніпра до Черкас. З 12-го на 13 листопада форсували Дніпро в районі с. Свидівок і з боями вийшли на околицю с. Дахнівка. Окопалися і чекали наступу.

- Уранці подзвонив командир 3-го вогневого взводу лейтенант Скользнов. Він попросив мене прийти до нього "обмити" медаль "За відвагу", - згадує Зайцев. - Лейтенант чомусь засумував і сказав, що завтра його вб'ють, і попросив, щоб я повідомив про нього в м. Саратов його матері. Він був у неї єдиним сином. Я намагався його переконати, але він був непохитним. Уночі маршем через сосновий ліс вийшли до південно-східної частини Черкас, у район тубсанаторію "Сосновий". Окопавшись неподалік залізничного полотна, під час невеликого затишшя я вирішив сходити відвідати Сергія Скользнова. Знайшов його взвод і почув сумну звістку - лейтенанта вбито випадковим уламком снаряда, що розірвався на верхівці сосни, а Скользнов у цей час сидів під нею, спершись спиною об стовбур дерева. Уламок потрапив у голову. Помкомвзводу показав свіжу могилу, де поховали Сергія. Його передчуття справдилося, - розповідає фронтовик про знегоди війни.

Під час боїв за Черкаси загинуло ще багато товаришів Володимира Івановича, сам він був поранений, дивом уникнувши смерті. Після війни багато раз бував у Черкасах, відвідував місця боїв. Хоч ветеран живе далеко, він листується з керівником Музею бойової слави 254-ої стрілецької дивізії, керівником пошукової групи "Пам'ять" Валентином Колодяжним, пошуковцями.

"Бережіть пам'ять про тих, хто захищав нашу свободу й честь! У моєму серці завжди жива пам'ять про бої за ваше місто. Те, що я зберіг у пам'яті, я надсилаю вам. Тепер багато що вже забулося, особливо прізвища, але обличчя своїх командирів і солдатів я пам'ятаю. Я подумки завжди з вами, черкащани!" - писав Володимир Зайцев пошуковцям групи "Пам'ять".

Геннадій СНОЗ

Спогади В.І. Зайцева надані керівником Музею бойової слави 254-ї с.д. СШ  27 В.І. Колодяжним



Архив за 05.03.2004 – 11.03.2004

08.02.2012

Ні! - руйнуванню соціальних гарантій громадян. Із заяви Чернівецького обласного комітету СПУ

08.02.2012

УКРАЇНА І СВІТ

08.02.2012

Ветерани-соціалісти: ніхто не має права посягати на пам'ять про героїв Великої вітчизняної

08.02.2012

Дело - "труба", или куда уходят деньги мукачевских налогоплательщиков

08.02.2012

НОВИНИ УКРАЇНИ

08.02.2012

Как построить справедливую народную экономику

08.02.2012

Земельная реформа: селянам оставили кладбища и скотомогильники

08.02.2012

У правах споживачів ще більше безправності

08.02.2012

Привіт з Донбасу

08.02.2012

Председатель облгосадминистрации свое слово сказал, но ставить точку - рано


СПУ

Про партію

Історія

Програма партії

Контакти





От зимы добра не ищут? Чиновники "впали в спячку" и не видят проблем бомжей в морозы

В нагрянувшие холода больше всех страдают бездомные. Чтобы остаться в больницах, где тепло и кормят, они порой согласны на ампутацию обмерзших конечно...




Чемоданное настроение. 56% украинской молодежи хотят уехать из страны

Мы продолжаем серию материалов об "Украине миграционной", начатую в  43 (22 декабря 2011 года), где была опубликована статья "Хорошо там, где нас нет?...




Севастопольские социалисты помогают жителям отстоять свои пенсии

Активисты Севастопольской городской организации СПУ помогают жителям города перерасчитывать пенсии, заниженные сотрудниками государственного Пенсионно...

Пошук Контакти На початок сторінки