Друк сторінки

Як почистити килим  (23.04.2009)

Новий ворсовий килим перших 1,5-2 місяці не можна чистити пилососом. У цей період килими слід обмітати віником, обгорнутим вологою ганчіркою.

Для освіження кольорів ретельно вибитий і вичищений килим можна протерти з лицьового боку змоченою оцтом ганчіркою. Після вологого прибирання килим просушують.

Білі килими можна вибілити за допомогою перекису водню. На 1 л води 5 мл перекису і 2 мл нашатирного спирту, цим розчином потрібно протерти килим віником або м'якою щіткою, а потім акуратно промити водою з оцтовою кислотою (1 скл. оцту на відро води).

Для видалення плям з килима можна використати такий спосіб: В 1 л теплої кип'яченої води розчиняють 0,5 ч. л. прального порошку. Цю суміш наносять на лицьовий бік килима, після чого килим ретельно протирають спочатку мокрою, а потім сухою ганчіркою і сушать у висячому положенні.

Сильно забруднені старі килими з плямами замочують у воді, в яку додають нашатирний спирт (1 ст. л. на 1 л води). Вийнявши килим, дають воді стекти і спочатку з вивороту, а потім з лицьового боку чистять щіткою. Потім килим двічі протирають теплою водою. Причому в останній раз вода повинна бути з оцтом.

Плями також знімають кашкою з паленої магнезії і бензину. Суміш накладають на пляму і, після того як бензин випарується, залишок порошку очищають щіткою. Якщо пляма не зійшла, чищення килима повторюють.

Жирову пляму на килимі спочатку протирають просіяною деревною тирсою, змоченою бензином, потім тирсу на деякий час залишають на плямі.

Килим можна почистити за допомогою звичайної дрібної кухонної солі, рівномірно розсипавши її по поверхні килима, трохи почекати, а потім все вичистити віником і пропилососити. Таке чищення при необхідності можна повторити, при цьому віник можна змочити у слабкому розчині води і господарського мила (на 1 л води 1 ч. л. натертого мила).

Зробивши суху суміш з крохмалю і дрібно натертого господарського мила (500 г крохмалю і 3 ст. л. мила), розсипте її по килиму і розметіть м'якою щіткою або віником, а через 40 хв ретельно вичистіть килим пилососом. Це один з методів сухого чищення.

Ще чистять килими м'якою щіткою, змоченою в солоному розчині води з додаванням невеликої кількості лимонової кислоти.

Дар'я КРУЖКО


http://www.tovarish.com.ua/news/Obschestvo/23-04-2009/Yak_pochys.html

Перейти на сайт