Утеплення як серйозний етап будівництва каркасного будинку
Будівництво брусових будинків повинно ретельно враховувати всі моменти, пов'язані з ізоляцією. Ізоляція ділиться, в основному, на теплоізоляцію (або просто - утеплення) і гідроізоляцію (захист від води). Дерев'яні будинки можуть легко віддавати тепло через поверхні різних конструкцій, огороджуючих будинок. Тепло йде переважно через відкриті простори, які можуть залишатися непоміченими в ході будівництва, а також через щілини. Саме тому ущільнювачем не тільки забивають щілини між брусом, а й обшивають стіни.
Примітно, що якщо утеплювач намокає, він прекрасно проводить тепло і не виконує своїх основних функцій. Тому брусові будинки в першу чергу повинні покриватися таким утеплювачем, який протистоїть ударам дощу і не піддається впливу води.
Взагалі, якщо говорити про будівництво брусового будинку, то такі будинки дуже схильні до появи грибків, цвілі. Вони утворюються за рахунок високої вологості. Ось тут-то і повинен прийти на допомогу якісний утеплювач. Притому він повинен не тільки захищати від вогкості. Якісні утеплювачі ще й зберігають конструкцію брусового будинку, не дозволяючи йому деформуватися.
Також утеплювач повинен враховувати рух деревини. Справа в тому, що коли вологість збільшується або зменшується, деревина починає змінюватися в обсягах, внаслідок чого в деревині можу з'являтися приховані тріщини, а між брусами - щілини. Тому будівництво будинку часто не обходиться без таких цінних матеріалів, як конопатка, пеньковая і льняна пакля, вовняний повсть, мох і луб'яне волокно. Всі вони мають низький коефіцієнт провідності тепла. Це проявляється в тому, що дані матеріали висихають за короткий проміжок часу і добре вбирають вологу. Також деякі їх характеристики трохи збігаються з властивостями деревини.
Багато чули про червоний мох. Це натуральний утеплювач, який часто використовують, коли утеплюють дерев'яні будинки. Дивно, що червоний мох не піддається гниттю і навіть володіє відмінними бактерицидними властивостями! Єдиний недолік - багато часу йде, щоб його зібрати.
З льону також виробляються хороші утеплювачі - лляне клоччя і луб'яне волокно. Коштують вони недорого, але знову ж мають недоліки. Лен схильний до гниття і швидко запалюється, а пакля дуже приваблива не тільки для утеплення, а й для гризунів і птахів, які її розтягують. Все ж волокна льону містять низьку частку лігніну, а це зменшує ймовірність льону одревеснеть і втратити еластичність.
Сучаснішим є межвенцовий ущільнювач - джутове полотно. Натуральний джут, що входить до його складу, як би допомагає волокнам целюлози зростатися, тому стіни добре ущільнюються. Також радує те, що цей матеріал майже не схильний до гниття. Тому брусові будинки все частіше утеплюються джутовим полотном.
Похожие страницы: