Вибираємо деревину для лазні

В сімдесяті роки минулого сторіччя проводились експерименти по застосуванню в лазнях матеріалу альтернативного дереву. Результатом стало те, що дерево було визнано єдиним і безальтернативним матеріалів для будівництва бань. Жоден інший матеріал не зміг створити атмосферу комфорту.

ПРОЕКТ лазні з бруса - який матеріал вибрати

Приступаючи до будівництва лазні люди, задаються питанням - який матеріал вибрати?

З матеріалом для стін питання більш-менш вирішено - сосна. Причин тому декілька:

Сосна є я найбільш поширеним деревом на території Росії. Це дозволяє виконати всі роботи з найменшими тимчасовими і фінансовими витратами.

Соснове колоду має високу стійкість до впливу агресивних середовищ. Це відноситься не тільки до атмосферних опадів і перепадів зовнішньої температури. Сосна практично без проблем переносить вплив високих температур у поєднанні з високою вологістю. А це якраз те середовище, яке утворюється в лазні, а особливо в парній.

Після усадки соснові колоди практично не піддаються деформації. При постійних перепадах температури і вологості в лазні це вкрай важливо.

Сосна для лазні «дихає». На практиці це означає, що вона є природним кондиціонером - в лазні з сосни влітку прохолодно, а взимку тепло.

Слід сказати, що хоча фіни для своїх саун сосну і не використовують, але, проте теж воліють робити зруб для лазні з хвойного дерева - північної ялини. Цікавий нюанс - виявляється темне дерево краще вбирає себе тепло і довше його віддає. Це означає, що лазня з сосни в цьому плані поза конкуренцією.

Однак ці матеріали використовуються тільки для зведення стін. Для решти частин лазні використовуються інші породи дерев.

ЯКА ДЕРЕВИНА ЗАКЛАДАЄТЬСЯ В ПРОЕКТИ бань із бруса

Незважаючи на те, що сосна широко використовується в виготовленні зрубів, для внутрішньої обробки її практично не використовують. Справа в тому, що лазня з сосни відрізняється високим вмістом смоли. При нагріванні смоли окислюються і розчиняються в повітрі, перетворюючись на канцерогени. Тобто потенційно корисний матеріал починає виділяти небезпечні для людини речовини. Тому для виготовлення полків, крамниць і облицювання стін парної використовуються липа, береза, осика і тополя.

Закладаючи ці матеріали в проекти бань з бруса можна бути впевненим - вони шкоди не принесуть. Вироби з даних порід дерева відрізняються низькою теплоємністю, високою міцністю при високій же м'якості. В них практично не міститься смол. Це означає, що в повітрі парної будуть відсутні шкідливі для людини речовини.

ЧИМ облицювати ЗРУБ ДЛЯ ЛАЗНІ

Найкращими матеріалами для облицювання лазні зсередини вважаються канадська сосна і сонна або ялина зростаючі на північному узбережжі Балтійського моря. Ці дерева ростуть вкрай повільно і в процесі росту набувають позитивні властивості: стають дуже стійкі до впливу підвищеної вологості і температури. Ще одним принциповим відзнакою від більш південних порід сосни є практично повна відсутність виділень смоли. Зрозуміло, в них присутні смоляні кишені. Однак ретельний огляд і відбір деревини дозволяє вибрати якісну сировину. А відбір найсуворіший - з шести машин з деревиною відбирається тільки одна. З неї і виготовляється дошка і брус для лазні. При високій якості даний тип деревини має один серйозний недолік - дуже високу ціну. Тому російські споживачі воліють користуватися більш демократичними за ціною породами дерева - осикою, березою та іншими.

При виборі матеріалу для полку слід керуватися тим наскільки комфортний цей матеріал для людини. Воно й зрозуміло - тілу людини доводиться стикатися з ним. На жаль і в даному випадку хвойні породи не можуть бути використані. І знову причина в смолі. При Лопань смоляних кишень смола нагрівається і розтікається по полу. Це може привести до опіків. Крім того, хвойні породи виділяють дуже сильний запах. Відомі випадки, коли при високій концентрації речовин в повітрі люди втрачали свідомість. Саме тому проект лазні з бруса передбачає використання інших порід деревини.

чим хороша лазня з осики з чого зробити зруб для лазні вибираємо проект лазні з бруса лазня

Необхідно відзначити і той факт, що тополя, осика і береза мають цілу низку позитивних якостей:

М'якістю і одночасно міцністю.

Слабкою розтріскуваність. В умовах постійних і сильних перепадів вологості і температури це вкрай важлива якість. Воно дозволяє виробам з цих порід служить довго.

Низьким коефіцієнтом теплового розширення.

Окремо слід зупинитися на матеріалах, використовуваних для влаштування підлог. Пол в парній лазні з бруса складається їх двох шарів: власне підлогу і накладені на нього решітки. Для підлоги допускається використання дошки виготовленої з хвойних порід дерев. А ось решітки рекомендується робити з липи або осики.

Похожие страницы: