Переваги та недоліки каркасних будинків

Каркасний будинок являє собою будову, основою якого служить металевий або дерев'яний каркас. Як і будь-які споруди, для каркасної конструкції притаманні позитивні та негативні аспекти.

Переваги каркасного будівництва:

Невеликі витрати на експлуатацію.
Каркасний будинок передбачає низькі витрати на опалення без спеціальних експлуатаційних умов.
Високі темпи споруди.
Зведення будинку середніх розмірів будівельною бригадою з трьох осіб становить 1,5-2 місяці.
Доступна цінова категорія.
Низькі ціни на будівництво каркасних будинків дали можливість поширитися цієї технології по всьому світу.
Безпека. Для спорудження даної конструкції використовуються тільки екологічні матеріали, які не надають небезпеки для життя людини і проходять необхідний контроль.
Позасезонних. Будівельні роботи проводяться в будь-який сезон. Каркасні споруди виконуються цілий рік, не дивлячись на температурний режим.
Доступність внутрішніх оздоблювальних робіт. Дані роботи можна виконати самостійно. Для таких конструкцій досить зашпатлевать стики і приступати до наклеювання шпалер.
Легкість фундаменту. Технологія каркасного будівництва передбачає фундамент низького залягання і мінімальну товщину стін, що економить час і гроші замовника.
Сейсмоустройчівость. Каркасні будинки вважаються досить міцними, вони здатні перенести навантаження до 9 балів.


Будинок можливо швидко прогріти після тривалої відсутності. Огороджувальні конструкції володіють низьким рівнем теплопровідності. Це дозволяє зменшити витрати в опалювальний сезон і насолоджуватися приємною прохолодою в літній період.
Швидкий демонтаж.

Такі конструкції демонтуються в короткі терміни, якщо проектування передбачає дану можливість.

Легкість конструкції.
Завдяки легкості конструкції, можна втілити найрізноманітніші архітектурні форми.

Усадка не потрібна.
Можливе застосування безусадочних вихідних матеріалів, які не дадуть усадки каркасному будинку.

Відсутність щілин.

Рівна поверхня каркасного будинку виключає присутність щілин та інших нещільностей.

Недоліки каркасного будівництва:

Гулкость конструкцій.

Даний недолік стосується дерев'яних стін і пов'язаний з малою масою конструкції, яка не перешкоджає вібрації. Вирішення цієї проблеми можливе при використанні теплозвукоизоляции з щільних утеплювачів.

Недовговічність.

Виникає при гнитті дерев'яних конструкцій будинку. Деякі шкідники (миші, терміти) здатні неабияк зашкодити стіни житла, але якщо за будинком правильно доглядати, то він може прослужити від 50 до 80 і навіть 100 років.

Легка займистість конструкцій.

Будьте гранично акуратні з вогнем і дотримуйтесь правил безпеки. Що тут говорити, адже, якщо розгориться вогонь, він не пощадить навіть цегляний будинок.

Необхідність постійно догляду.

Щити і конструкції виготовлені з дерева, тому вони вимагають використання просочень і частих фарбувань. Як доглядати за каркасним будинком, щоб він служив довго і вірно читайте тут.

Похожие страницы: