Що нам коштує каркасний будинок побудувати

Свого часу технологію каркасного домобудівництва винайшли саме з тієї причини, що емігрантам з розтерзаної війною Європи, які знайшли притулок в Канаді, було потрібно недороге і тепле житло, придатне для суворої північної зими. Оскільки найпоширенішим і недорогим будівельним матеріалом була деревина, канадські архітектори розробили особливий метод будівництва. Інноваційний підхід полягав у використанні так званих сандвіч-панелей - подвійних стін, які кріпилися до дерев'яного каркасу з внутрішньої і зовнішньої сторони будинку. Між панелями знаходився шар утеплювача - скловолокна, повсті або іншого доступного матеріалу.

На даний момент основний принцип будівництва каркасних будинків залишився тим самим: дві панелі, каркас і прошарок утеплювача. Однак в якості теплоізоляції тепер використовують мінеральну вату, базальтові волокна, полімери й інші більш досконалі та безпечні в плані експлуатації матеріали.

Скільки коштує побудувати каркасний будинок?

Перш ніж говорити про ціни на каркасні будинки і порівнювати вартість сандвіч-панелей і традиційних будівельних матеріалів, уточнимо, що кінцевий кошторис, в будь-якому випадку, буде залежати від проекту будинку і конкретних побажань замовника. Якщо ви мрієте про затишний бунгало, вартість будинку не перевищить 50 тисяч доларів. Хочете побудувати справжній особняк? Приготуйтеся до додаткових витрат.

Як правило, компанії, які спеціалізуються на будівництві будинків за каркасною технологією, розміщують прейскурант на своєму офіційному сайті. Досить порівняти ціни кількох підприємств, щоб знати, на яку суму можна розраховувати. При цьому будівництво будинку за типовим проектом стоїть на порядок дешевше, ніж зведення житла за кресленнями замовника.


Каркасна технологія домобудівництва економічна сама по собі, оскільки не вимагає:

Потужного фундаменту. Деревина, незалежно від її щільності, набагато легше, ніж цегла, тому для будівництва міцного і надійного каркасного будинку підійде фундамент палі
Дорогий внутрішньої обробки. Можна залишити стіни «як є», оскільки деревина - це красивий фактурний матеріал, а можна «зашити» панелі недорогим гіпсокартоном
Серйозних тимчасових витрат. Повноцінний каркасний будинок «з нуля» можна побудувати за два-три місяці (при цьому ми враховуємо всі етапи зведення будинку, від заливки фундаменту до проектування системи комунікацій, чистової обробки і розстановки меблів).

Похожие страницы: