Чим привертають увагу будинки з бруса і колоди?

Здавна на Русі будували з колод хати, в яких було дуже комфортно проживати і взимку, і влітку. Благо - лісів навколо вистачало, а теслі вміли ставити такі хати без єдиного цвяха. Теплі, добротні, затишні, вони могли служити людям вірою і правдою не одне десятиліття. Але з часом їх в значній мірі потіснили будинку з каменю і цегли - вони були солідніше, міцніше, надійніше, простіше у догляді, менш пожежонебезпечні.

Ситуація почала змінюватися з удосконаленням каркасною технологією будівництва - для заповнення пустот між вертикальними стійками стали використовувати оциліндрованої колоди і клеєний брус. Ці матеріали дозволили в найкоротші терміни будувати дуже гарні будинки, що володіють відмінними експлуатаційними характеристиками, міцні та довговічні. Просочення спеціальними складами в заводських умовах робить їх пожежобезпечними, стійкими до пошкодження комахами, появі цвілі і грибка.

Одним з найважливіших достоїнств дерев'яних будинків є те, що вони «дихають» - при надлишку вологи в повітрі стіни її поглинають, а при нестачі - випаровують. Також в денний час дерево акумулює в собі тепло сонячних променів, а вночі віддає його. Тому в приміщеннях всередині будинку завжди підтримується оптимальна вологість повітря, а на опалення потрібно менший витрата енергоносіїв.


Хоча і оциліндрованої колоди, і клеєний брус дешевими будматеріалами однозначно не є, зрештою дерев'яний будинок обходиться забудовникам дешевше, ніж цегляний, за рахунок економії на фундаменті, будівельних розчинах і сумішах, оплаті праці мулярів і обробних роботах.

Важливо також те, що будівництво може вестися в будь-який час року, на будь-яких грунтах. А з розвитком комп'ютерних технологій проектування і появою високоточного обладнання для обробки деревини його темпи просто вражають уяву - оскільки на місці відбувається збірка виготовлених з точністю до міліметра деталей, що поставляються точно за графіком, в лічені дні навколо великих міст виростають цілі селища з дерев'яних котеджів. Витримані в єдиному стилі, але разом з тим - дуже різні, дерев'яні будинки в таких селищах виглядають неймовірно привабливо, особливо в ясні, сонячні дні.

У всьому світі спостерігається тенденція до максимального використання природних, екологічно безпечних матеріалів. Тому інтерес до будинків з бруса і колоди буде зростати і надалі.

Похожие страницы: