Сучасне будівництво будинків з бруса проводиться

Останнім часом все більше людей намагаються будувати собі будинки, таким чином, як це було здавна прийнято нашими предками - з дерева. І зараз можна зустріти в сільській місцевості будинки, побудовані з грубих колод, які стоять понад сто років. Однак сучасні будинки значно відрізняються від тих, які будували раніше.

Сучасне будівництво будинків з бруса проводиться із застосуванням сучасних технологій і методик. Для будівництва будинків з бруса застосовують тільки підготовлене дерево, оброблене антисептиками, вогнезахисними засобами, що підвищує його стійкість до горіння і оберігає від гниття деревини. Брус з природною вологістю з часом трохи сідає в процесі висихання, проте сучасні технології будівництва дозволяють справлятися з цією проблемою за допомогою компенсаційних зазорів і компенсаторів усадки.

Підготовка деревини зазвичай починається задовго до початку будівельних робіт. Правильно підготовлений дерев'яний брус вважається виключно хорошим будівельним матеріалом для зведення дерев'яного будинку. Будинок з такого бруса вийде надійним, теплим і економічним. Крім того, такі будинки досить довговічні, відмінно зберігають тепло і мають добротним видом, що нагадує класичну садибу.

Деревина з її антисептичними смолами надає благотворний вплив на самопочуття людей і сприяє наповненню повітря антимікробними речовинами. У будинку з бруса завжди тепло взимку і прохолодно влітку, при підвищеній вологості повітря деревина вбирає вологу, якщо повітря сухе, то дерево виділяє вологу, створюючи як природний кондиціонер, природний мікроклімат. Такі властивості деревини надають сприятливий вплив на людину.

Сучасне будівництво будинків з бруса проходить в три етапи. На першому етапі заготовлюються необхідні матеріали і доставляються до місця будівництва. Якісним вважається будинок з бруса хвойних порід дерев - сосни і ялини. На другому етапі проводиться будівництво будинків з бруса на попередньо зведеному фундаменті. Останній етап передбачає обробку будівлі.

Фундамент при будівництві будинків з бруса є першоосновою всієї будівлі. Особливе значення приділяється надійності фундаменту, так як від цього залежить стійкість і довговічність будови. Зазвичай, для будинків з бруса застосовують пальові фундаменти. На рішення про тип фундаменту впливають характеристики грунту на ділянці будівництва, наявність ґрунтових вод та інші фактори. Розміщення, розмір та глибина паль визначаються в кожному випадку індивідуально.

При збірці зрубу з бруса застосовується спосіб кріплення колод «в шип», з використанням дерев'яних або металевих нагелів. Паклевий ущільнювач укладається прямо між брусами. Замість клоччя можна застосувати мінеральну вату, яка не горить, що є важливою перевагою цього матеріалу.

Для зовнішніх конструкцій при будівництві будинку з бруса слід вибирати колоди перерізом не менше ніж 100х100 мм, для уникнення прогину під час можливої усадки не рекомендується робити стіни довший 6 метрів. Утеплення будинку з бруса краще виробляти зовні в цілях економії корисного внутрішнього простору, зовнішню обробку можна завершити сайдингом або іншим відповідним матеріалом.

Внутрішні стіни дерев'яного будинку з бруса можна і не обробляти, так як деревина має красиву фактуру і високі естетичні властивості. Це надає внутрішньому інтер'єру класичний російський стиль і дозволяє заощадити на обробних роботах.

Похожие страницы: