Сучасні покрівельні матеріали в деревяному житловому будівництві

Дах є одним з основних елементів будь-якого будинку, не залежно, з чого він був побудований. Тому до вибору покрівлі необхідно підходити дуже уважно. Адже від того в чому залежить, чи буде в будинку тепло, чи не буде потрапляти волога, чи захистить покрівля будинок від атмосферних примх, зовнішнього шуму, птахів, тварин. Тому можна сказати, що дах - це той елемент, від якого залежить довговічність вашого будинку з бруса.

Потрібно відзначити, що нинішня покрівля - це досить складна багатошарова конструкція, в яку входить і покрівельний матеріал.

Різновиди сучасних покрівельних матеріалів

Сучасні покрівельні матеріали в дерев'яному житловому будівництві використовуються все частіше, тому необхідно знати, які матеріали використовуються найчастіше. Популярним матеріалом є металочерепиця. Її перевагою є невелика вага, легкість монтажу, стійкість до корозії і механічних пошкоджень, а також великий вибір забарвлення. Ще цей матеріал не є дорогим, тому він доступний кожному покупцеві. Єдиним недоліком може стати підвищена чутливість до шуму, тобто така покрівля сильно резонує під час дощу. Однак сучасні ізоляційні матеріали можуть впоратися з цією проблемою.

Гнучка (бітумна) черепиця використовується дл облаштування як простих, так і складних дахів. Вона легко монтується, ріжеться, має невелику вагу і дуже гнучка. При цьому така покрівля добре захищає дах від вологи.

Сучасним матеріалом є також і профнастил. Його просто монтувати, тому немає необхідності в наймі будівельної бригади.

Керамічна черепиця зараз значно поліпшила свій зовнішній вигляд і властивості. Вона дуже міцна, не піддається корозії, стійка до сонячного світла і атмосферних капризам, а також має гарну звукоізоляцію, практично не нагрівається і не накопичує статичну напругу. Що стосується черепиці з цементно-піщаного розчину, то вона також володіє всіма перерахованими вище перевагами, проте головним недоліком такого матеріалу є велика вага.

Цікавими варіантом є композитна та полімерна черепиця. Ці матеріали поєднують в собі міцність, стійкість до негативних впливів, довговічність, а також прекрасні декоративні якості.

Останнім часом популярністю користується єврошифер. Крім всіх позитивних якостей (стійкість до пошкоджень і корозії, довговічність, хороша ізоляція), цей матеріал є дуже легким і простим у монтажі.

Існують також покрівлі з соломи, очерету й дерева, проте ці покрівлі зустрічаються дуже рідко і не є настільки практичними, як перераховані вище матеріали.

За якими критеріями варто вибирати покрівлю для дерев'яного будинку?

Так як покрівельних матеріалів зараз дуже багато, то в них легко заплутатися, однак є загальні критерії вибору, за якими ви зможете придбати цікаву для вас покрівлю. Для дерев'яного будинку важливим параметром є вага покрівлі, особливо якщо для будівництва стін використовується не важкий матеріал. Природно, важливе значення має і грунт, на якому стоїть будинок. Тому для дерев'яного будинку потрібно вибирати легку, але міцну покрівлю. Найлегшими матеріалами є: металочерепиця, профнастил, бітумна черепиця.

Важливим критерієм є також довговічність матеріалу. Хоча всі сучасні матеріали можуть служити тривалий час, так що з довговічністю проблем не буде. Природно, у виборі враховується також і довговічність самої будівлі разом з комунікаціями. Важливу роль в цьому питанні також відіграє ізоляція і вентиляція даху. Однак довговічність матеріалу залежить також і від того, в якій кліматичній зоні він буде використовуватися. Наприклад, в сонячних регіонах краще не використовувати бітумну черепицю, а металочерепиця або профнастил втрачають свої фарби. Однак при використанні різних захисних складів для покрівлі можна забезпечити тривалий термін служби покрівлі в будь-яких умовах. У будь-якому випадку мінімальний термін служби сучасних покрівель становить 20 років.

Природно, звертається увага і на зовнішній вигляд покрівлі, а також її технічні характеристики, виходячи з зовнішніх умов, бажань покупця, конструкції будинку.

Похожие страницы: