Технологію каркасного домобудівництва відносять до числа найбільш ефективних у наш час

Технології зведення дачних будинків і котеджів удосконалюються регулярно вже кілька десятків років. На даний момент дані технології досягли відчутних успіхів. Технологію каркасного домобудівництва відносять до числа найбільш ефективних у наш час.
Згідно загальноприйнятим прийомам каркасного споруди, передбачається будівництво силового каркаса споруди. Даний каркас, як правило, створюється з дерев'яних брусів, які встановлюються вертикально. Бруси пов'язують між собою системою розпірок і обв'язок.
Проміжки, які утворюються між брусами, прийнято заповнювати утеплювачем, його підбирають спеціально для кожного конкретного випадку. За допомогою утеплювача будова надійно захищається від морозів та інших кліматичних впливів. Після отриману конструкцію обшивають облицювальним матеріалом - дана робота виконується зсередини і зовні приміщення.
Слід зазначити, що дана технологія дозволяє будувати не тільки легкі споруди для сезонного (тимчасового) проживання, вона ідеально підходить для зведення капітальних будинків, які прекрасно експлуатуються як постійне житло.
Будинок каркасного типу має чудові характеристики, вони не поступаються характеристикам цегляних будинків, за деякими показниками навіть перевершують останні.
Саме час розглянути принципи каркасного будівництва своїми руками, вивчити характерні особливості зведення споруд за допомогою даної технології.
Каркасні технології та їх види
Неважко здогадатися, що основа каркасних типових будинків (на це натякає назва технології) - каркас або спеціальна конструкція, яку збирають з певних матеріалів. На даний момент каркаси будівель можуть зводити за допомогою різних технологій:
- Використання готових деревних панелей;
- Каркас облаштовується з клеєного бруса, після роблять обшивку та утеплення;
- Застосовуються спеціальні сендвіч-панелі.
Клеєний брус як основа для каркасного будови - цей варіант ідеально підходить для виготовлення своїми руками. Фахівці рекомендують використовувати клеєний брус під час будівництва споруд, де між суміжними конструкціями є довгі прольоти.
Якщо звернути увагу на утеплювач, який укладається в стіни, для даних цілей при каркасному будівництві застосовують найчастіше мінеральну вату, пінополістирольні плити.
Каркасну конструкцію з наповнювачем з пінополістиролу можна обшивати деякими деревними плитами (матеріалами):
- Деревостружкових;
- Вологостійкими (деревоволокнистих);
- Орієнтовно-стружковими;
- Цементно-стружковими.

При цьому в якості облицювання стін (зовнішньої і внутрішньої) можна використовувати ряд матеріалів:
- Панелі OSB;
- Фасадну плитку;
- Струганої дошки;
- Фасадну штукатурку.
Подібно всім іншим існуючим технологіям, каркасне будівництво також прийнято починати з підготовки фундаменту для будинку. Так як каркасні споруди володіють незначною вагою, для них відмінно підходить полегшений стрічковий фундамент.
Коли шар гідроізоляції покладений (підійде звичайний руберойд), можна братися за будівництво каркасних стін. Як уже згадувалося вище, в цілому каркас будівлі утворюють горизонтальні і вертикальні бруси, які пов'язані один з одним спеціальною системою обв'язок.
Деревину каркаса при цьому потрібно обробити спеціальними засобами (антипіренами), які будуть запобігати поширенню вогню. Також використовуються різні просочення, здатні захистити конструкцію від цвілі і грибків.
Плити з пінополістиролу підходять для утеплення прошарку стіни з боку фасадної частини, після цього можна братися за роботи, спрямовані на внутрішню обробку приміщень.
Щоб виконати внутрішню обробку каркасного будинку, зазвичай використовуються стандартні цементно-стружкові або орієнтовано-стружкові плити. Більш того, при виконанні дрібної внутрішньої обробки потрібні деякі додаткові матеріали. Необхідно мати під рукою:
- Ламіновану фанеру;
- Вагонку;
- Гіпсокартон.
Коли обробка приміщень завершена, можна відразу братися за облицювання фасаду будівлі. Як облицювальні матеріали можна вибрати звичайну штукатурку, також підійде фасадна плитка або штучні сучасні обробки (імітація дикого каменю, цегляної кладки).
Під час облаштування покрівлі каркасного споруди, можна використовувати будь-який сучасний покрівельний матеріал, у тому числі і м'які покрівельні покриття: профнастил, металочерепицю і інш.
При організації перекриттів, міжкімнатних перегородок, підлог в каркасному будинку, зазвичай використовують спеціальні панелі. Такі панелі заповнені типовими утеплювальними матеріалами.
Плюси каркасного будівництва
Безумовними перевагами каркасного методу будівництва від всіх інших можна назвати:
- Високу швидкість будівництва (щоб побудувати каркасний будинок потрібно близько восьми тижнів, час на усадку не потрібно);
- Можна вести будівництво не тільки влітку, але і в зимовий період;
- Обробку можна виконувати одночасно з будівництвом стін;
- Каркасна конструкція має невелику вагу, завдяки цьому знижується навантаження на фундамент, тому його можна вблагати;
- Для виконання робіт не потрібно задіяти великовантажну підйомну техніку, без якої не обійтися під час звичайного будівництва;
- Обробляти фасади каркасного споруди легко, для цього підійдуть не тільки традиційні, але й сучасні матеріали;
- Деталі проекту каркасного будинку можна коригувати прямо під час будівництва - технологія відрізняється високою гнучкістю;
- Усередині каркаса можна розмістити різні види комунікацій, за рахунок цього їх прокладка спрощується;
- При бажанні в каркасну конструкцію можна встановити не тільки пластикові вікна, але і типові склопакети з деревини.

Похожие страницы: