Способи укладання ековати

У попередній статті ми розповідали про те, що таке ековата, про достоїнства даного типу утеплювача, використовуваного в каркасному будівництві. Сьогодні ми поговоримо про способи укладання ековати.

Способи укладання ековати:

1. Ековата укладається вручну
2. Ековата напилюється за допомогою спеціального обладнання
3. Волого-клейової спосіб

Перший спосіб використовується при укладанні невеликих обсягів ековати. У цьому випадку, утеплювач укладається на поверхню вручну. Такий спосіб зручно використовувати при утепленні горизонтальних і похилих поверхонь. Для утеплення вертикальних поверхонь набагато переважно другий чи третій спосіб - метод напилення.

Для напилення ековати використовують спеціальне обладнання, яке під тиском подає струмінь ековати на поверхню каркаса.

Укладання ековати має більшу перевагу, в порівнянні з укладанням інших утеплювачів. Шар, утворений ЕКОВАТОЙ, являє собою рівну поверхню, без швів, щілин, які можуть пропускати тепло.

Третій спосіб використовується, для забезпечення міцного і надійного зчеплення утеплювача з поверхнею. При волого-клейовому способі ековату спочатку змішують з клеєм, а потім розпилюють на поверхню.


При використанні вологого способу укладання, у складі ековати утворюється речовина лігнін, який утворюється в результаті взаємодії деревного волокна з водою. Ця речовина виступає в ролі клею, завдяки чому ековату надійно приклеюється до поверхні. Після висихання целюлозна вата надійно зчіплюється з поверхнею каркаса і іншими елементами каркасного будинку. Ековата, укладена у вигляді однорідного безшовного шару, може прослужити як утеплювач більше 70 років.

Укладання ековати відрізняється простотою і зручністю, що не маловажно при будівництві каркасних будинків. Устаткування для нанесення ековати відрізняється невеликими розмірами і вагою, що дозволяє їх легко транспортувати. Дана установка складається з бункера і шланга. Ековата засипається в бункер, потім подається через шланг під великим тиском і напилюється на поверхню. Продуктивність установок, а також відстань, на яку подається ековата в довжину і висоту, залежать від технічних характеристик кожного обладнання.

Похожие страницы: