Як побудувати фінський каркасний будинок своїми руками?

Багато хто мріє побудувати каркасний будинок своїми руками. Це - правильно, тому що це оптимальна технологія будівництва будинків по співвідношенню ціна / якість.

Завдяки відносно простому будівництву каркасний будинок збирається швидко, навіть при роботі всього двох-трьох чоловік, що полегшує управління і економить кошти. Є чимало випадків, коли люблячі чоловік і дружина будують собі каркасний будинок протягом літа!


Такий будинок міцний і здатний забезпечити комфортне проживання сім'ї цілий рік. Також приємною особливістю побудови подібного житла є низька собівартість експлуатації.

Як правило, бажання будувати будинок своїми руками викликано бажанням заощадити, а не пристрастю до творчого будівництву, хоча, звичайно, в Росії вистачає і тих, хто має просто золоті руки!

Тим не менше, хочеться відразу застерегти тих, хто думає, що можна побудувати будинок своїми руками і дешевше, і краще, ніж це роблять професіонали, які побудували десятки і сотні будинків:

Теоретично - так, дійсно можна!
Практично, це не так-то просто, і не дуже швидко, особливо, якщо будувати в перший раз і з нуля.


Будівництво - як власне, і будь-яка інша галузь людської діяльності, будь то програмування, бухгалтерія, медицина або педагогіка, - це технологія. А технологію треба знати досконально, найменші порушення її можуть обійтися дуже дорого. Аж до непридатності результату.

- Як же так ?! - Запитаєте Ви. Ми ж читали на форумах, що люди будують своїми руками будинку буквально за копійки, і потім живуть в них!

Дійсно, це так. Люди будують будинки, по книгах і інтернету, порад близьких і знайомих, будують своїми руками, і вартість цих будинків в грошах виходить на 30-50% менше вартості будинків, побудованих будівельною компанією.

Правда, як правило, домашні будівельники забувають, враховуючи свою економію, приплюсувати витрачений робочий час: своє, своїх рідних і друзів. Забувають приплюсувати витрачений бензин, вартість переробок, травми, отримані на будівництві ...

І, як правило, при першому будівництві будинку своїми руками людина тільки набирає необхідний досвід ... який потрібен для правильного будівництва каркасного будинку!

Часом стає забавно, як люди, бояться приготувати печеня по рецепту, взятому з інтернету, хоча досвід готування у них вже є, але при цьому вирішуються будувати будинок, маючи з усього будівельного досвіду лише пару забитих цвяхів! Зіпсоване м'ясо можна викинути. Що робити з непридатним будинком? Хіба що виставити на продаж? Щоб хтось міг купити каркасний будинок недорого?

Як же при будівництві каркасного будинку своїми руками не наробити помилок?

Завод ДКМК пропонує розділити складну задачу на етапи.
Основні етапи будівництва:

Створення проекту.
Замовлення та виготовлення домокомплект.
Фундамент.
Будівництво стін.
Пристрій покрівлі.
Установка інженерних систем.
Оздоблення.

Проект - запорука успішного будівництва, основа основ, і приділити увагу при його складанні треба великій кількості дрібниць.

По-перше, необхідно визначитися з площею будинку і в цьому випадку треба розуміти різницю між площею по зовнішніх осях і внутрішнім. Наприклад, будинок розміром 4 × 6 метрів, здавалося б, має площу в 24 квадратних метра, але всередині корисної площі з урахуванням товщини стін може залишитися тільки 20 метрів. Тому, складаючи проект будинку, виходити треба з бажаних розмірів по внутрішніх стінах.

По-друге, в проекті необхідно вказати комунікації: підведення води, каналізації, введення електричних мереж, опалення, вентиляція, інші моменти. У процесі будівництва може знадобитися їх прокладка одночасно з проведенням інших робіт, і це теж треба передбачити заздалегідь.

По-третє, проект повинен містити інформацію про несучих елементах, а також елементах обробки.

Є і по-четверте, і по-п'яте - докладніше в іншій статті, цілком присвяченої принципам проектування каркасного будинку.

Зараз проекти будинків є в широкому доступі в мережі Інтернет, і знайти щось підходяще, проект, складений професіоналами і вже реалізований на практиці, не складе труднощів.

Тому багато хто воліє взяти його вже в готовому вигляді. Правда, при цьому дуже корисно звернутися за порадою до професіоналів, які допоможуть оцінити придатність проекту з Інтернету до кліматичних умов вашого регіону.

Коли вистражданий і обдуманий до дрібниць проект на руках, можна приступати до будівництва.

Похожие страницы: