Особливості Каркасного Будівництва

Каркасный домОсновоположний принцип каркасно-щитового будинку закладений в його назві - наявність каркаса.Сам каркас може бути зібраний з будь-якого матеріалу - брус, дошка, головне правильно розподілити навантаження на стійки каркаса.Розглянемо все по порядку.

 

Перед будівництвом каркасного будинку, необхідно визначитися - з чого буде зроблена основа (каркас).Як говорилося вище, це може бути як дошка, перетином 50 × 150 мм, так і брус, перетином 100 (150) х150 мм.Вже на базі заготовленого матеріалу планується будівництво.

 

Каркас з бруса

 

На закладений брус укладається нижня обв'язка будинку, згідно з проектом.Далі виставляються стійки. Брусові стійки можна ставити з кроком - 900-1200 мм з огляду на те, що перетин бруса дозволяє витримати навантаження з таким кроком.Стійки до обв'язки кріпляться за допомогою - цвяхів і скоб або шипів. У кутах будинку (з обох сторін) необхідно встановити два підкоса.Вони служать, для додання каркасу більшої жорсткості. Після установки стійок виробляють верхню обв'язку процес аналогічний нижній обв'язці.

  Доски  

Під час установки стійок, в місцях дверних і віконних прорізів, стійки розсовують (звужують) на розрахункову величину дверного і віконного блоку.У цих же отворах (зверху і знизу) встановлюють додаткові поперечні балки (ригелі), на які спиратимуться блоки.

 

Каркас з дошки, перетином 50 × 150 мм

 

При складанні каркаса з дошки, поступають таким чином.Крок стояків скорочують до 500-1000 мм. На обв'язку (верхню - нижню) беруть дві дошки, які ставлять на ребро з зазором 50 мм.Зазор необхідний для того, щоб в нього надалі вставляти стійки.

 

На стійках, з двох кінців, випіліваются шипи. Шип створюється наступним чином - по довжині стійки відзначаємо 150 мм (т.к. обв'язка ширина обв'язки 150 мм.), і за допомогою кутника проводимо межу.На межах робимо позначки по 50 мм, і, також використовуючи косинець, проводимо лінії.Випилюємо дві крайні частини, таким чином, щоб в середині залишився своєрідний брусок з перетином 50 × 50 × 150.Вставляємо стійку шипом в зазор і скріплюємо цвяхами і технологічними підкосами.Монтаж верхньої обв'язки аналогічний монтажу нижньої.

Похожие страницы: