Щоб у будинку було тепліше

Добре мати заміський будинок, в якому можна усамітнитися і побути далеко від міського шуму, але не завжди. Взимку будинок стає досить сирим і холодним, і вже не здається таким затишним. Як зробити будинок теплим і що можна змінити в такій ситуації? Для початку слід з'ясувати причину втрати тепла. Це можуть бути щілини, що не утеплений стелю і стіни. Важливо також вирішити, де утеплювати: зовні або зсередини.

Що будемо утеплювати?

Найчастіше, утеплення дачного будинку починається зі стін. У більшості випадків, прокладають руберойд, картон під облицювання стін, але такі заходи рятують тільки від вітру, чи не утримуючи тепло в приміщенні. Найбільш прийнятним варіантом стане утеплення скловолокном. Такий утеплювач має високий ступінь вогнестійкості. Утеплювальний матеріал розподіляється по всій стіні між дерев'яним каркасом.

Дах дачного будинку здатна віддавати близько 10% всього тепла, тому, утеплення даху теж важливе питання. Матеріал для утеплення покрівлі слід вибирати виходячи з якості покриття і стану даху, так як термін служби утеплювача безпосередньо залежить від атмосферних навантажень. Вибираючи матеріал для даху, варто звернути увагу на ступінь вогнестійкості, захист від цвілі і грибка, повітропроникність і відсутність у складі токсичних матеріалів.

Не дивлячись на те, що стать не схильний до впливу зовнішнього середовища, утеплений підлогу збереже до 40% тепла в будинку з бруса. Для підлоги, зазвичай використовуються м'які і досить легкі утеплювачі. Для підлоги необхідно вибрати утеплювач, на який не зроблять замах гризуни. Наприклад, пінопласт, миші сгризут досить швидко, а от пінополістирол, прослужить довго.

Різні технології в утепленні підлоги

Пол може бути дерев'яним, кам'яним або грунтовим, залежно від якості статі, використовуються різні технології утеплення. Грунтовий підлогу перед утепленням слід підготувати, насипавши шар щебеню і піску, і тільки потім укладати утеплювач. На утеплювальний матеріал укладається плівка і спеціальна металева сітка. Після укладання всіх необхідних матеріалів можна перейти до заливання стяжки і укладанні підлогового покриття.

Утеплення кам'яної підлоги також включає кілька етапів роботи. Перед початком роботи, на кам'яну основу укладається шар руберойду або пергаміну і насипається шар керамзиту, який потрібно ретельно утрамбувати. Керамзит в цьому випадку і буде теплоізоляційним матеріалом. На керамзит слід покласти шар плівки, герметизируя стики країв. Уклавши плівку, переходять до стяжки і укладанні покриття.

Найбільш часто зустрічається дерев'яна підлога, який вимагає спеціального утеплювача. У випадку з дерев'яною підлогою, утеплювач укладається між лагами дерев'яної обрешітки, попередньо застеливши низ руберойдом. На утеплювач укладаються плити ДСП і тільки потім можна перейти до настилу підлогового покриття.

Вибір між внутрішнім і зовнішнім утепленням

Пріоритетне місце в утепленні дачного будинку займає питання про те, де проводити роботи з утеплення. Найчастіше утеплення проводиться зовні будинку. В основному, зовнішнє утеплення включає 3 або 4 етапи. Перший етап складається безпосередньо з утеплення, далі на утеплювальні плити накладається шар клею з армуючої сіткою. Після висихання клею можна приступати до оштукатурювання стін. У більшості випадків, потрібно 2 шари штукатурки.

Внутрішнє утеплення будинку, ще один спосіб зберегти тепло. Утеплення всередині відбувається за такою схемою: утеплювач, паробар'єр, штукатурка, шпалери. Але, не дивлячись на те, що в конструкції присутній паробар'єр, це не позбавить від вологи і цвілі. Щоб цього уникнути, в приміщенні слід забезпечити штучно-примусову вентиляцію.

Похожие страницы: