Чим відрізняються каркасні і каркасно-панельні будинки

Каркасні будинки, які отримали в наш час широке поширення, проте, викликають деякі побоювання у людей, звиклих до класичних кам'яним, бетонних і цегляних коробок.

Насправді, за каркасною технологією може будуватися і економічне, і елітне житло. По суті справи, каркасні технології в будівництві застосовували з незапам'ятних часів - це і фахверкові будинку в Європі, і, навіть, класичні мазанки в Україні. Як самі швидкобудуюємі і економічні каркасні будинки використовували при освоєнні американського Заходу, а як найбільш енергоефективні - в забудові Сибіру.

На сучасному ринку заміського житлового будівництва розрізняють дві різні каркасні технології будівництва будинків:

Класичні каркасні будинки;

Вдома виготовлені за каркасно-панельної (щитової) технології;

Зараз багато покупців не бачать принципових відмінностей між ними. А адже при виборі технології будівництва каркасного будинку знати це дуже важливо. В основі лежить каркасний принцип виготовлення, але будинки мають істотні відмінності в способі збирання, принципові конструктивні відмінності, як наслідок, різні експлуатаційні, якісні характеристики. Надалі це суттєво вплине на те, чи буде будинок придатний для постійного цілорічного проживання або буде просто сезонним. Як під час експлуатації на будинок подіє навколишнє середовище: опади, зміна вологості, вітряні навантаження та інше.


Далі ми постараємося докладно охарактеризувати і виділити відмінності між будинками побудованими за класичною каркасною технологією і каркасно-панельними (щитовими) будинками.
Класична каркасна технологія будівництва

Будинки зведені за традиційною каркасною технологією, збираються безпосередньо на будівельному майданчику з підготовленого матеріалу, який використовується для виготовлення секцій стін і перекриттів. Основою таких будинків є міцний каркас - несуча силова конструкція, до якої будуть кріпитися всі складові елементи будинку.

Утеплюючі матеріали монтуються в спеціально відведені секції також на будівельному майданчику. Істотною перевагою класичної каркасною технологією будівництва є її поетапність, яка дозволяє дуже точно укладати утеплювачі, уникаючи технологічних зазорів між елементами конструкцій, і в результаті отримати дуже теплі будинки придатні для постійного проживання.

Потім, стіни і всередині і зовні обробляють спеціальним паро-Влагоізоляціонний матеріалом мембранного типу, який служить перепоною вітрі і вологи. Далі, слід шар і всередині і зовні листів спеціального міцного матеріалу.

У підсумку виходять міцні теплі стіни, які називаються огороджувальними конструкціями будинку. Починаючи з цього етапу, стає доступною зовнішня і внутрішня обробка каркасного будинку.

Варто відзначити, як перевага будинків, побудованих за каркасною технологією, не тільки прекрасні теплоізоляційні якості, високу швидкість зведення, а й широкі можливості з оформлення зовнішнього вигляду, і виду і простору внутрішніх приміщень. Такий будинок можна обробити як натуральними дерев'яними панелями, що імітують брус, колода, можна обробити сучасної декоративною штукатуркою або застосувати панелі, що імітують цегляні стіни різних типів.

Внутрішнє оздоблення такого будинку також може бути абсолютно різноманітною: від сільського стилю (класична обробка вагонкою), до сучасного оформлення. На відміну від кам'яного, такий будинок володітиме меншою вагою, при цьому буде легко прогрівається, більш теплим, що не вимогливим до перепаду температур.

Варто відзначити, що така технологія будівництва каркасних будинків не вимагає застосування важкої будівельної техніки, а також надає більше можливостей при виборі конструктивних рішень.
Каркасно-панельні (каркасно-щитові будинки)

Каркасно-панельні (щитові будинки) виготовляють за типовими проектами, з уже зібраних на виробництві щитів-панелей, СИП-панелей. Ці панелі вже включають в себе каркас, утеплювач, зовнішню і внутрішню обшивку та інші елементи, передбачені проектом.

Такі будинки збираються трохи швидше, але в них виключена гнучкість планування і індивідуального проектування. При їх будівництві обов'язково використання важкої будівельної підйомної техніки. У каркасних будинках панельного типу розрізняють західних і вітчизняних виробників.

Однак, саме при будівництві каркасно-щитових будинків існують «підводні камені», обумовлені якістю панелей. Кінцеву якість зведеного будинку безпосередньо залежить від якості застосовуваних СИП-панелей і якості збірки.

Найчастіше, проблеми виникають в місцях примикань панелей один до одного, а також через неякісні внутрішніх утеплюючих шарів.

В результаті, енергоефективність побудованого будинку виявляється вкрай низькою і доводиться витрачати ще значні кошти на додаткове утеплення.

Однак, якщо СИП-панель виконана з дотриманням всіх технологічних норм і вимог, і складання здійснюється строго за правилами - тоді, не виникає жодних проблем.- будинок виходить легким, теплим і економічним в обслуговуванні.

Похожие страницы: