З чого почати будівництво каркасного будинку

Отже, ви вирішили побудувати каркасний будинок своїми руками. Будемо вважати, що ділянка для будівництва каркасного будинку у вас вже є. Далі для будівництва будинку вам потрібно дозвіл на будівництво і проект будинку.

Для отримання дозволу на будівництво потрібно зібрати певний пакет документів і звернутися в певні інстанції.

Якщо ви не підібрали проект вашого будинку, то зараз саме час зайнятися його підготовкою. Проект можна знайти у вільному доступі в інтернеті, замовити у архітектора або намалювати самому. Все залежить від ваших вимог до будинку, побажань і можливостей. Комусь підійде типовий проект, а хтось захоче самостійно продумати планування будинку.

Перш ніж почати будівництво будинку, необхідно оцінити свої фінансові можливості і наступні витрати, тобто, скласти кошторис. Скласти кошторис можна самостійно. Для зручності використовуйте 3D-модель вашого будинку. Вона стане в нагоді не тільки для підрахунку будівельних матеріалів і розрахунку витрат, але і планування ділянки.

Планування ділянки краще виконати до початку будівництва будинку, а не після. Якщо ви хочете, щоб будинок і всі наступні споруди виглядали одним цілим, а двір був затишним, то розплануйте ділянку перед закладкою фундаменту. Якщо є можливість, зверніться до ландшафтного дизайнера. Якщо такої можливості немає, то вирішіть, де буде розташований будинок, враховуючи сонячну і північну сторони, з якої сторони буде вхід у будинок і заїзд на ділянку, де б ви хотіли розташувати гараж, зону відпочинку, дитячий майданчик, ітд. Подивіться, як краще прокласти комунікації. Варто подумати щодо води та каналізації. Чи буде у вас центральна каналізація або септик, де вони знаходитиметься водозабір.

З попередніми розрахунками і планом виїжджайте на ділянку. Насамперед варто перевірити межі ділянки, якщо у вас споруджуваний селище і сусід знаходиться на такому ж етапі будівництва, як і ви.

Після того як ви визначилися з каналізацією, водозабором, дізналися рівень залягання ґрунтових вод, приступайте до планування фундаменту. Вирішіть, якого типу буде фундамент, для цього необхідно уточнити який фундамент найбільш підходить для вашої місцевості і типу грунту.

Після влаштування фундаменту потрібно вичекати певну кількість днів, щоб бетон набрав міцність. Після набору міцності можна розбирати опалубку і приступати до зведення каркаса будинку.

Як тільки буде готовий каркас будинку і змонтована крівля слід приступати до установки вхідних дверей і вікон. Наступним етапом йде утеплення будинку, влаштування підлог, монтаж комунікацій, обшивка стін і стелі.

Похожие страницы: