Натуральний камінь для доріжок

У світі дуже багато штучних матеріалів, які можуть використовуватися в ландшафтному дизайні, але натуральний камінь для доріжок, схоже, набирає все більшої популярності.

Існує величезна безліч різновидів натуральних каменів. Це і граніт, і мармур, і кварцит, і піщаник, і шунгіт, і сланець та інші. Всі вони, так чи інакше, чудово підійдуть для укладання доріжок у тій чи іншій формі.

Але необхідно чітко розрізняти поняття породи і типу натурального каменю. Породи натуральних каменів були перераховані трохи вище, а от до типів натуральних каменів відносяться: бруківка, плитняк, кругляк і т.д.

Вибираємо матеріал для укладання доріжок із натурального каменю

Граніт - найпоширеніший камінь для використання в укладанні садових доріжок. Граніт - дуже міцний камінь, що має безліч відтінків. Цей природний камінь дуже стійкий до змін погодних умов.

Що стосується сланцю, то ця порода каменів має шарувату структуру. Завдяки цьому, сланці можна розколювати на ще більш тонкі пластини. Деякі види сланців мають пористу структуру, в зв'язку з цим, такі породи сланців вимагають додаткової обробки різними захисними засобами. Що стосується використання сланцю в укладанні доріжок, то найбільше підійде саме кварцитовий сланець. Такий вид сланцю найбільш міцний, він відмінно доповнить ландшафтний дизайн ділянки поруч з дачним будинком з бруса.

Шунгіт і піщаник теж відмінно підходять для укладання садових доріжок. Що стосується пісковика, то він трохи поступається в твердості граніту, але зате є, досить-таки, довговічним. При цьому довговічність пісковика залежить від того, де знаходиться його родовище, і від того, як його обробляють.

Як вже було зазначено вище, існують певні типи природних каменів, які, так чи інакше, використовуються в мощенні доріжок. Слід розповісти про них детальніше.

Плитняк - це плоска плита, що має колоті краю. Цей природний камінь може мати різні форми плити. Від товщини плитняка залежить те, на що він буде укладатися: на бетонну основу або де на піщано-гравійне підставу.

Колота бруківка - найчастіше це граніт або шунгіт, які мають форму прямокутника або квадрата з колотими краями. Якщо бруківка викладена на досить якісне підставу, то будь-які додаткові укріплення у вигляді бордюрів просто-напросто не потрібні. Доріжки з бруківки прослужать багато років і витримають будь-яке навантаження. Прикладом довголітньої служби бруківки є всім відома Червона площа в Москві.

Пиляний камінь - камінь, що має форму прямокутника і рівні краї. І все це, завдяки тому, що цей тип каменю піддається особливій механічній обробці: спочатку його розпилюють, а потім шліфують.

Ще один тип природного каменю - це кругляк. Булижник має округлу форму. Як правило, кругляк є уламком таких порід, як кварц або граніт.

Валун - більший варіант кругляка.

Вибір натуральних каменів для мощення доріжок дуже великий. У кожного з них є свої переваги і недоліки.

Похожие страницы: