Для чого потрібен проект будинку

У всіх важливих справах необхідний план, якому потрібно слідувати, щоб домогтися успіху. У такій справі, як будівництво, без плану теж не обійтися, а точніше без проекту будинку. На жаль, не всі розуміють наскільки важлива наявність проекту і чим відрізняється будівництво будинку за проектом чи без нього, а також як повинен виглядати проект, які креслення повинен включати.

Оскільки наша компанія будує будинки не тільки за своїми проектами, але також за готовими проектами замовників, то часто доводиться стикатися з проектами, які називаються ними, але не є. Так як не містять великої частини необхідної для будівництва інформації. А адже люди заплатили за те, що їм розробили цей проект. Більшість замовників не можуть оцінити, наскільки сповнений комплект креслень, тому вірять в те, що у них на руках є вся потрібна інформація.

Що має входить до складу проекту:

1. Паспорт проекту
2. Архітектурні та конструктивні розділи
У даних розділах повинна бути вказана інформація про пристрій конструкцій, габаритах об'єкта, представлений розрахунок обсягу матеріалів, показані важливі конструктивні вузли. Завдяки цим розділах замовник може ознайомитися з тим, як будуть прокладатися комунікації і де необхідно робити спеціальні отвори.
Багато фірм включають до складу проекту та інженерні розділи, але вони зовсім не обов'язкові. Тому що у замовника можуть бути свої побажання на цей рахунок, і інша думка у фірми, яка займатиметься інженерним забезпеченням будинку.
До складу проекту не повинна входить будівельний кошторис. Тому як кожна фірма-підрядник надасть вам свій кошторис і розкид цін може бути дуже істотним. Крім цього, проектування зовнішніх мереж також є індивідуальним випадком.


Побудувати будинок по картинці - не вийде. Точніше вийде, але не точно, що не якісно і з додатковими витратами. Проект дозволяє планувати витрати і контролювати їх витрати. Наприклад, ви придбаєте потрібну кількість матеріалів, а не з великим запасом, частина якого залишиться у будівельників, але ніяк не у вас.

Коли немає проекту, то дуже важко правильно вирішувати багато технічні завдання. Зазвичай всі питання вирішуються на місці. Це може призвести до таких наслідків:

- Неправильна планування будинку. Наприклад, одні приміщення просторі, а в інших спостерігається нестача площі. Просторі і незрозумілої форми холи і коридори в порівнянні з тісними спальними.
- Непривабливий вигляд фасаду.
- Відсутність гарантії надійності і довговічності конструкції. У разі будівництва будинку без проекту, немає точних розрахунків по навантаженню, що не складена конструктивна схема і не продумані важливі вузли. Все це призводить до того, що в процесі експлуатації можуть відбутися прогини, перекоси, руйнування якихось несучих конструкцій та їх елементів.
- Немає точного уявлення про майбутні витрати на будівництво, як фінансових, так і тимчасових.
- Труднощі з контролем роботи будівельної бригади, оскільки відсутня розрахований обсяг робіт.
Але навіть наявність проекту не завжди гарантує той результат, який вийде в результаті. Чому таке може бути?
- Через те, що в проекті погано продумані і розраховані різні рішення: архітектурні і конструктивні. В результаті чого, їх реалізація може бути важкою і витратною. Або вони нераціональні й недоцільні.
- Немає чіткого уявлення послідовності етапів робіт, не продумані деталі проекту, немає точного розрахунку матеріалів, технічних розрахунків конструкції.

Буває й таке, що майбутні домовласники намагаються самі спроектувати свій будинок. Але подання однієї планування мало. Так як часто більшість таких «проектувальників» не мають всіх необхідних знань в проектуванні. Тому конструкції і стиль будинку не продуманий до кінця.

Похожие страницы: