Як підготувати ділянку під каркасне будівництво?

Будівництво каркасного будинку, як і будь-якого іншого, починається з підготовки ділянки. Які роботи входять у підготовку будмайданчика?

Підготовчі роботи включають в себе:

- Розмітку фундаменту,
- Зняття дерну, якщо є така необхідність,
- Засипку піском, грунтом,
- Дренажні роботи,
- Вирівнювання майданчика,
- Підготовку до заливання фундаменту.

У підготовчі роботи ділянки під каркасне будівництво ми не будемо розглядати пристрій фундаменту, так як це є наступним етапом будівництва.

Отже, почнемо. Насамперед на ділянці ви повинні намітити кордону і контури фундаменту, але тільки в тому випадку якщо ваш ділянка не заріс травою, порослю. Тому спочатку виробляємо огляд ділянки, і видаляємо все, що заважатиме будівництву. Тобто на місці забудови не повинні знаходитися пні, кущі, дерева.


Наступний крок - зняття дерну на місці фундаменту і в радіусі метра біля нього. Для чого цього потрібно? Чому потрібно знімати дерен, адже можна просто скосити траву? Дерн необхідно знімати повністю для того, щоб видалити кореневу систему рослин. Напевно, ви не раз бачили, як трава здатна пробиватися крізь бетон і асфальт. Тому для збереження фундаменту і будинку в цілому необхідно прибрати дерен. На місце знятого дерну засипають чистий грунт або пісок.

Потім слід зайнятися створенням дренажу. Якісний дренаж дозволяє ефективно відводити вологу від фундаменту. Так як постійна взаємодія вологи з фундаментом, веде до його руйнування. Особливо актуальний дренаж на ділянках, розташованих в низинах, де досить високий рівень грунтових вод.

Будмайданчик перед початком будівництва необхідно вирівняти. І тільки потім приступати до підготовчих робіт перед пристроєм фундаменту.

Залежно від типу фундаменту проводиться різний комплекс робіт на ділянці. Якщо планується використання монолітної бетонної плити або в будинку присутній цокольний поверх, то потрібно буде викопати котлован. Якщо фундамент стрічковий, то копається траншеї по контуру фундаменту. При використанні стовпчастого фундаменту забирається дерен, виконується засипка і вирівнювання ділянки. Після чого буряться шурфи.

Похожие страницы: