Покрівля каркасного будинку: який покрівельний матеріал вибрати

На сьогоднішній день ринок будівельних матеріалів має широкий асортимент покрівельних матеріалів. Вибір настільки багатий, що можна підібрати покрівлю на будь-який смак. Варто відзначити, що для влаштування покрівлі каркасного будинку підходить більшість покрівельних матеріалів. Як правило, використовуються металева покрівля (металочерепиця, профнастил), м'яка бітумна черепиця, ондулін, бітумні рулонні покрівлі.

Одним з популярних покрівельних матеріалів, використовуваних в каркасному будівництві, є металочерепиця або профлист. Для монтажу покрівлі із застосуванням даних матеріалів буде достатньо обрешітки, зашивання OSB плитою не потрібно. Термін служби металочерепиці та профлиста, наприклад, у порівнянні з м'якою черепицею менше, але і вартість нижча. Покрівля з металочерепиці та профлиста вимагає додаткової шумоізоляції.

М'яка бітумна черепиця з кожним роком стає все більш популярною. Незважаючи на те, що є дешевші покрівельні матеріали, гідності м'якої черепиці перекреслюють її більш високу вартість. М'яка черепиця проста і зручна в монтажі, довговічна, більш вишукано виглядає на даху, має багату кольорову палітру. Під час злив та інших опадів не буде проблем з шумоізоляцією. Але крім вартості самого матеріалу, в процесі монтажу м'якої черепиці потрібно фанера або OSB плита. Так як бітумна черепиця укладається на тверду основу.


Ондулін є ще одним гідним представником серед покрівельних матеріалів, чудово підходить для влаштування покрівлі каркасного будинку. Ондулін не боїться НЕ палючого сонця, що не сибірських морозів і ураганних вітрів. Довговічний, термін служби складає близько 50 років. За рахунок легкої ваги зручний в монтажі.

Цементно-піщана і натуральна черепиця, як правило, не використовується в монтажі покрівлі каркасного будинку з кількох причин. По-перше, дані покрівельні матеріали масивні і в результаті на каркас будинку накладається додаткове навантаження. По-друге, натуральна і цементна черепиця відносяться до елітних матеріалами, в той час як каркасні будинки є бюджетним варіантом. При всьому цьому дорога покрівля не дуже виглядає на тлі недорогого будинку. По-третє, існує інші покрівельні матеріали, візуально, що імітують натуральну черепицю, але з меншою вагою і вартістю.

Бітумні рулонні покрівлі є з розряду «молодих» матеріалів, які не так давно з'явилися на будівельному ринку, але з кожним роком стають все більш популярнішим.

Похожие страницы: