Як побудувати мансарду за допомогою каркасною технологією

Власники заміських будинків не завжди задоволені його розмірами. Поступово родина збільшується й потрібно більше місця. При такому положенні навіть найбільший будинок вимагає розширення. Як же збільшити корисний простір? Рішення є і дуже просте - будівництво мансарди за допомогою каркасної технології.
Переваги каркасної мансарди
Фінансові витрати на будівництво каркасної мансарди будуть мінімальні. Каркасна мансарда дуже легке споруда. Навантаження на фундамент буде мінімальною. А це значить, не потрібно додаткових робіт з його посиленню. Відповідно не буде зайвих витрат при будівництві. Каркасна мансарда, володіє унікальними теплоізоляційними можливостями. Зберігаючи теплову енергію, позбавляє від інших більш складних проблем.
При використанні мансарди такі проблеми, як зледеніння даху, відсутня. Покрівельні конструкції не накопичують конденсат, і дерево довше залишається неушкодженим. Немає навантаження на фундамент, а значить, не буде перекосів стін і обвалення.
Побудувавши каркасну мансарду з дотриманням усіх технологій, виключається ймовірність виникнення проблем з її експлуатацією.
Зведення каркасної мансарди
Будівництво мансарди зазвичай проводиться дистанційно з основною конструкцією. Так роблять тільки коли спочатку мансарда входила в проект. У всіх інших випадках, зведення каркасної мансарди почнеться з підготовчих робіт. До підготовчих робіт відноситься:
Демонтаж старого даху
Першим ділом знімається дахове покриття. Цей процес не займе багато часу. Бажано шифер зняти, не пошкодивши його, він може знадобитися. Наступний етап - це видалення руберойду, з цим впорається і один чоловік. Подальший розбір конструкції потребують командної роботи, оскільки при розборі дерев'яних конструкцій можуть виникнути деякі незручності.
При необхідності зміцнення фундаменту
Перше що потрібно обов'язково зробити, це провести обстеження фундаменту. Порушення кладки, перекіс віконних блоків, вертикальні тріщини просто неприпустимі, їх потрібно усунути. Важливим фактом буде дізнатися, з якого матеріалу побудовано будову. Від цього залежить якість відновлювальних робіт.
Фундамент дерев'яного будинку можна поміняти повністю. Для цього старий фундамент підкопують і ставлять на домкрати. Після монтується початковий каркас з арматури довжиною близько трьох метрів. Далі заливаємо фундамент на потрібну висоту. Таким чином, ви не тільки зміцнюєте, але і значно піднімаєте його.
Ремонт цегляного або кам'яного фундаменту більш складний процес і замінити його повністю не вийде. Підкопуватися під фундамент не можна, так ще більше можна послабити конструкцію. Єдиний вихід - це залити монолітний пояс, він допоможе зберегти фундамент.

Зробити проект каркасної мансарди
Жодне будівництво не починається без проекту. Споруда мансарди не виняток, до того ж має деякі особливості. Основна вимога - це облаштування шляхів евакуації при пожежі. Мінімальна висота повинна бути не нижче двох з половиною метрів. Обсяг приміщення розраховується за лінії, що розділяє робочу і житлову зону. Якщо таких немає, тоді розраховується обсяг всій площі.
Підготовчі роботи завершені, можна переходити безпосередньо до будівництва.
Монтаж каркаса мансарди.
На підготовлену поверхню укладаються балки і споруджується настил з дощок. В майбутньому - це чорнову підлогу мансарди. Далі проводять монтаж кроквяної системи. При монтажі двосхилим даху труднощів виникнути не повинно. А ось чотирьохскатний дах трохи складніше, може знадобиться допомога в установці діагональних крокв. Щоб монтаж пройшов швидко і правильно, потрібно пам'ятати правило золотої середини.
Кроквяні ноги кріпляться методом врубок. Якщо необхідно, кріплення підсилюють шляхом розпірок і підкосів, вони дають додаткову жорсткість кроквяної системі.
Завершальним етапом в будівництві мансарди є внутрішні оздоблювальні роботи. Це творчий і захоплюючий процес, який по закінченні робіт додасть у ваше життя багато затишку і комфорту.

Похожие страницы: