Центр Каркасного Будівництва

 

Силова конструкція каркасного будинку

1. Проміжна стійка каркаса.
2. Нижня обв'язка.  
3. Дерев'яна балка перекриття.  
4. Кутова стійка каркаса.  
5. Проемний ригель.  
6. Верхня обв'язка.  
7. Нижня обв'язка.  
8. Кроквяна нога.  
9. Дерев'яна балка горищного перекриття.

Елементи силового каркаса забезпечують просторову жорсткість конструкції каркасного будинку.

При цьому для найкращої передачі навантажень по несучих елементів стін, перекриттів і крокв, крок установки стійок, дерев'яних балок перекриттів і крокв бажано приймати однаковим.Крок між силовими елементами конструкції каркасного будинку може бути прийнятий від 0, 5м до 1м. При товщині стійки 50мм оптимальним значенням буде чи крок 0, 625м, якщо ширина обраного матеріалу обшивки дорівнює 1, 25м.(Цементно-стружкова плита (ЦСП)), або крок 0, 61м, для тих випадків, коли ширина матеріалу обшивки складе 1, 22м.(Орієнтовано-стружкова плита (OSB) або фанера). Запропонований крок установки силових елементів конструкції каркасного будинку вдало узгоджується і з параметром ширини мінераловатних теплоізоляційних плит, в цьому випадку забезпечується щільна установка плит між несучими елементами.Також не буде зайвим відзначити, що подібний крок установки кроквяних ніг допустимо для використання будь-яких покрівельних матеріалів, в тому числі цементно-піщаної черепиці і керамічної черепиці.

 

Підставою для каркасної стіни служить нижня обв'язка, в якості якої використовується дерев'яний брус перерізів 150х150мм, 150х200мм, де другий розмір визначає ширину стійки і товщину теплоізоляційного шару.

Попередньо виконується гідроізоляційна відсічення дерев'яної конструкції від фундаменту, для цієї мети використовують руберойд, складений в 2-3 шари.Для запобігання бічного зрушення, бруси нижньої обв'язки кріпляться до фундаменту за допомогою анкерів.Прямокутність установки брусів обв'язки вивіряється за допомогою будівельного косинця (скріплені кінці мотузки зі сторонами 3м, 5м і 2 м).

Похожие страницы: