Будівництво каркасного будинку за фінською технологією

Технологія каркасного будівництва найбільш популярна серед жителів північних країн, таких як Канада, Фінляндія і багато інших. "Фінська" технологія має істотні відмінності від нашої, по якій ми раніше будували знамениті радянські "дачні" будиночки.
Переваги фінською технологією
Будівництво каркасного будинку за фінською технологією не має практично аналогів. Крім того, можна виділити ряд явних переваг:
Економічність технології;
Максимальна доступність для всіх верств населення;
Високі теплозберігаючі якості;
Швидкість зведення і мінімальні трудовитрати;
Прийнятна вартість.

Це лише невеликий ряд відмінних рис фінською технологією. Так як багато хто не знає, що сучасне каркасне будівництво значно перевершує будівництво з цегли або газобетону, то роблять невірні висновки щодо сучасних "фінських" каркасних будинків.

Особливості будівництва каркасного будинку за фінською технологією
Каркасний домВо час безпосереднього зведення будинку не використовуються які-небудь "мокрі" процеси. Даний факт робить можливим будівництво будинку в будь-який час року - основні роботи проводити можна взимку. Також можна відзначити, що каркасні будинки не дають усадки, тому обробка стін може бути проведена практично відразу. Порівняйте, будинок з цегли протягом першого року після його зведення дає значну усадку.
Основні будівельні відмінності - це використання спеціальних плит. Їх застосовують як додаткову теплову ізоляцію. Несучий каркас має особливе посилення, до нього ж кріпляться перекриття та покрівля. Будівництво каркасного будинку за фінською технологією не вимагають використання важкої техніки. Наприклад, у блочному будівництві потрібно застосовувати автокран або автовишку. Це робить дану технологію найбільш привабливою в умовах обмеженого місця (ваша територія межує з уже благоустроєним ділянкою).
Каркас розробляється під конкретні запити конфігурації будинку. Нова технологія практично не обмежує щодо планування. Однак, після того як буде зведений основний каркас, вносити зміни не можна. В іншому отримати архітектурні рішення будь-якої складності - не складе особливих труднощів. Таким чином, будівництво каркасного будинку за фінською технологією дозволяє отримати будинок з абсолютно будь-яким дизайном. Побудований будинок відрізняється енергозберігаючими властивостями. Надалі це позначиться на грошових витратах на експлуатацію.
Важливою особливістю є облаштування легкого фундаменту. Будинок має невеликий загальна вага, тому всі навантаження на фундамент будуть незначними. Можна використовувати мелкозаглубленний стрічковий фундамент, гвинтові палі та інші види. Додатково проводяться інженерно-геологічні вишукування для дослідження властивостей ґрунту, що допоможе уникнути збитків побудованому будинку.
Товщина стін і перегородок розраховуються окремо. Враховується ряд факторів: територіальне розташування будинку, середня температура в найхолодніший період, середня тривалість зими, орієнтація по світлу, наявність загороджень та багато інших. При необхідності виконується додаткове утеплення зовнішніх стін і перекриттів. Все це дозволить істотно заощадити на опаленні будинку.

Похожие страницы: