План будинку з дерева: що взяти в розрахунок

План дерев'яного будинку і ділянку, де він буде розташовуватися, переплітаються, як пальці рук в "замку". Перш ніж починати міркувати над проектом майбутнього будинку, необхідно добре дослідити свою ділянку. Це не настільки актуально для будівництва в так званих приватних секторах, де будинки ставляться буквально один на одного. А от якщо ви облюбували мальовничий шматочок дикої природи де-небудь за містом, без ґрунтовного аналізу ділянки вам не обійтися Непоганий варіант - вибратися на пікнік, захопивши з собою фотоапарат, дерев'яні кілочки і рулетку. Відзначте свою ділянку і озирніться навколо. Вид буде, ймовірно, головним чинником розміщення будинку, подумайте про кожній кімнаті: про те, що ви хочете бачити з вікна. Чи буде виходити вікно вітальні на озеро? Спальню краще розміщувати з видом на ліс або на поле? Визначте, де захід і схід. Це важливо, якщо ви хочете прокидатися з промінчиками ранкового сонця, а ввечері насолоджуватися заходом на веранді. І не забудьте про гостей, їм навряд чи сподобається вид сусідського гаража з вікна їхньої спальні.

Ваша уява - незамінний інструмент при плануванні майбутнього дерев'яного будинку, але не забувайте про олівці і папері. Не потрібно бути художником, щоб накидати на папері, як будуть розташовуватися кімнати. Після цього уявіть, що йдете по дому. Чи достатньо близько кухня і їдальня? Чи зручна пральня зона? Видалена Чи спальня від можливих джерел шуму? Подумайте про потік руху в будинку. У кожному дерев'яному будинку існують свої траєкторії руху. Вузький коридор, що веде до спальні, або ваш план передбачає рух по колу, роблячи житловий простір більш цікавим.

Проектуйте дерев'яний будинок згідно вашим заняттям і видам відпочинку. Якщо ви повернулися з лижної пробіжки, чи є місце, щоб спокійно сісти і зняти лижі? Або де буде розташовуватися душ, щоб змити пісок після повернення з пляжу?


Деякі архітектори радять скористатися однією з комп'ютерних програм (наприклад arhicad), за допомогою якої можна створити модель будинку за вашим планом і пройтися по кімнатах.

Проектуючи дерев'яний будинок, не забувайте про майбутнє. Якщо мрієте про поповнення в сім'ї, вам знадобиться більше місця. Підвал і горище можна організувати таким чином, щоб при необхідності в майбутньому легко переробити їх під кімнати. Подбайте про необхідний вугіллі даху над незавершеним горищем, підведіть воду і каналізацію в підвал - це додасть до вартості будівництва будинку, зате збереже більше грошей, коли ви переробите підготовлені таким чином приміщення під кімнати (це обійдеться дешевше, ніж прибудова).

І пам'ятайте про можливість продажу: чи не будьте надмірно ексцентричні. Ви, можливо, обожнюєте приймати гарячу ванну у вітальні біля каміна, але чи сподобається це потенційним покупцям?

Похожие страницы: