Будівництво каркасного будинку своїми руками: два способи та відмінності між ними

На сьогоднішній день каркасне будівництво набуло широкого поширення завдяки двом речам - це швидкість зведення будинків і їх кінцева вартість. Говорячи про цю технологію зведення будівель, можна сміливо стверджувати, що мова йде про недорогий та якісний будівництві, до слова, у західних країнах її вже давно і успішно застосовують для вирішення житлового питання.  Вивчимо два основних види каркасних будов, визначимося з їх перевагами і недоліками, таким способом дозволивши вам вибрати найкращий спосіб роздобути свій невеликий будиночок.
Як побудувати каркасний будинок
Будівництво каркасного будинку своїми руками: переваги та недоліки
Перш ніж приступити до розгляду питання, як самому побудувати каркасний будинок, слід розібратися з перевагами і недоліками таких будівель. Їх досить багато, тому зупинимося на основних.
Одним з головних достоїнств каркасних будов є їх дешевизна. Якщо порівнювати вартість цегляного і каркасного будови, то різниця в їх ціні буде становити приблизно 30-40%. Погодьтеся, це суттєва перевага, особливо якщо мова йде про дачному будівництві.
Наступною перевагою каркасних будинків є швидкість їх побудови - як правило, від початку будівництва до здачі в експлуатацію проходить максимум півроку. А якщо мається на увазі будівництво каркасно-щитового будинку, то можна говорити про три місяці.
Важливим достоїнством є легка вага каркасного будинку - завдяки йому будинку встановлюються на слабкий фундамент. Крім того, ця технологія будівництва дозволяє встановити будинок практично на будь-якому типі грунту.
Не будемо впроваджуватися в дрібні технічні особливості каркасних будинків і описувати їх переваги, а перейдемо до недоліків подібних будівель. Їх усього три.


Термін експлуатації. Слід розуміти, що такий будинок на століття не побудуєш - його нормативний термін експлуатації становить 75 років. Фактичний термін може доходити до 100 років.
Поверховість каркасного будинку. Як правило, технологія каркасного будинку не дозволяє споруджувати будови висотою більше двох поверхів. В основному, це невеликі одноповерхові будиночки. Якщо говорити про двоповерховому будову, то його вартість (зрозуміло, за квадратний метр) автоматично порівнюється з ціною за той же кв.м. цегляного будинку. Одна перевага відразу геть.
Неможливість перепланування. З цим нічого не поробиш - слід розуміти, що для того, щоб зробити перепланування такої будови, його знадобиться повністю розібрати.
Каркасно-щитове будівництво: особливості технології
Підходячи до питання будівництва каркасно-щитового будинку своїми руками, відразу хочу зазначити найголовніший недолік цієї технології - такі будинки без використання спеціалізованої техніки не збудувати. Чому? Все просто - щити в деякому роді можна порівняти з бетонними панелями. Різниця між ними полягає в матеріалі і вазі - але незважаючи на це, підняти і встановити на належне місце готову панель щитового будинку можна тільки за допомогою крана. До того ж, її ще потрібно якось доставити на місце будівництва. Цей вид каркасних будинків не дуже підходить для самостійного будівництва - в цьому відношенні краще віддати перевагу рамкової технології зведення будинку.
Що ще варто знати про каркасно-щитовому будівництві, так це про технології монтажу подібних будинків. Якщо мова йде про надшвидкому будівництві будинку, то це саме та технологія, що потрібна. Виглядає вона приблизно так.
Спочатку зводиться легкий фундамент - в більшості випадків це суцільна бетонна подушка або гвинтові палі.
Потім створюється підстава для каркасного будинку - виготовляється воно з дерев'яних ферм. Вони ж згодом служать і лагами для влаштування підлоги.
Далі монтуються щити - роботи виконуються згідно з проектом вашого будинку.
Після установки щитів монтується дах - як правило, це легка кроквяна конструкція, покрита гнучкою черепицею.
Завершальним етапом вирішення питання, як побудувати каркасно-щитовий будинок, є прокладка комунікацій і його внутрішня, а також зовнішня обробка.
Слід зазначити, що всі роботи виконуються бригадою будівельників, що складається максимум з 5-ти осіб, а зводиться такий будинок протягом 2-3 місяців. Такі темпи обумовлені блокової конструкцією будинку і його вагою, завдяки якому будинок не дає опади.
Каркасно-рамкова будівництво: нюанси монтажу
Якщо говорити про самостійне будівництво каркасного будинку, то рамкова технологія - це єдиний процес, який можна сміливо втілити в життя своїми руками. За великим рахунком такий будинок відрізняється від щитового тим, що процеси виготовлення і установки панелей поєднуються. Спочатку виготовляються і монтуються необшітие рамки, і тільки після цього вийшла конструкція утеплюється і обшивається листовим матеріалом на зразок ОСП.
Як бачите, будівництво каркасного будинку своїми руками може здійснюватися тільки одним способом - рамковим. Щитовий будинок при великому бажанні теж можна зібрати самостійно, але це набагато складніше в силу ваги панелей. Ну а взагалі вирішувати вам - ми лише виклали особливості двох технологій будівництва, а ви вже робіть свої висновки.

Похожие страницы: