Будинки з дерева - міфи і реальність

Дерев'яні будинки викликають захоплення багатьох людей. Однак далеко не кожен погодиться на споруду такого будинку для себе. Виною цьому неймовірну кількість міфів, які народжувалися протягом багатьох століть використання на Русі деревини в якості основного будівельного матеріалу. Сьогодні навіть самий авторитетний фахівець з будівництва деколи не може роз'яснити клієнтам, що всі застереження є застарілими помилками.

У даній статті ми розглянемо найпопулярніші міфи про дерев'яних будинках і, грунтуючись на сухих фактах, раз і назавжди їх розвіємо.

Міф перший: Якість фінських дерев'яних будинків набагато перевищує якість російських. Чомусь вважається, що фіни будують міцніші і довговічніші будинку. Насправді, російське виробництво в якості нічим не поступається фінському, адже будівельні організації активно закуповують високотехнологічне імпортне обладнання. При цьому ціна на вітчизняні споруди значно нижче, ніж на зарубіжні аналоги, тому по співвідношенню якість-ціна російські дерев'яні будинки впевнено лідирують.

Міф другий: Дешева сировина для будівництва. Поки ціни на російську деревину дійсно трохи нижче середньоринкових, однак, за прогнозами експертів, незабаром ситуація може кардинально змінитися. Існують всі передумови для того, щоб найближчим часом чиновниками був розглянутий і затверджений ряд законопроектів, які змінять відпускну ціну російської деревини. Це може значно підвищити ціну на сировину не тільки на світовому, а й на вітчизняному будівельному ринку.

Міф третій: У дерев'яному будинку не можна жити взимку, це тільки річна споруда. Ніякої логіки в цьому твердженні немає, адже здавна в самих північних регіонах Росії будували такі будинки, і їх мешканцям було тепло і затишно. Очевидно, це помилка виникла через міських жителів, які виїжджають на дачі тільки в літній період, і їм не потрібно утеплювати і зміцнювати стіни своїх будівель.

Дійсно, жити в таких будиночках взимку неможливо, але не варто забувати: такі споруди - це не повноцінні дерев'яні будинки. Насправді, сучасний дерев'яний будинок - це капітальна будова, яке вимагає не менше грунтовного підходу, ніж цегляні або бетонні будинки. При будівництві пред'являються дуже жорсткі вимоги про достатню тепло- і шумоізоляції. Для забезпечення відповідності цим нормам при будівництві приділяється багато уваги утепленню вікон і дверей, а також прокладання необхідних комунікацій.


Для будівництва зараз використовують брус і оциліндрованої колоди, що в поєднанні з сучасними каркасними технологіями зведення гарантуватиме міцність і довговічність будівлі. Вибравши компанію-забудовника з позитивною репутацією, ви отримаєте теплий, затишний і комфортний будинок, який простоїть не один десяток років.Міф четвертий: У дерев'яних будинках існує великий ризик виникнення пожежі. Це твердження абсолютно не відповідає дійсності, адже загоряння відбуваються і в будинках з бетону і цегли при неправильній експлуатації електричних приладів або інший необережності. Тому досить дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки, щоб не піддаватися зайвому ризику. До того ж на сьогоднішній день на ринку представлена величезна кількість коштів, які використовуються для просочення будівельних матеріалів. Ефективність їх використання в якості додаткового захисту від загорянь підтверджена численними випробуваннями.

Міф п'ятий: Дерев'яний будинок - недовговічне будову. Даний міф можна вважати справедливим тільки в тому випадку, коли будинок був побудований ненадійною і непрофесійною компанією. Це відбувається тоді, коли власники хочуть отримати максимальний прибуток і для цього використовують неякісні матеріали, а саме будівництво проводиться наспіх. Якщо ж компанія-забудовник дорожить своєю репутацією, приводу для занепокоєння немає - будинок буде міцним і безпечним. Для підтримки свого житла в бездоганному стані достатньо буде просто проводити планові ремонтні роботи.

Міф шостий: Споруда дерев'яного будинку обходиться дешевше, ніж аналогічного будинку з цегли або бетонних плит. На жаль, це зовсім не так. Щоб стати власником чудесного екологічно чистого будинку, доведеться витратити суму, порівнянну з вартістю квартири, розташованої в престижній частині міста, або цегляного котеджу за містом. Тому таке капітальне будівництво не можна назвати дешевим. Натомість бажають обзавестися дерев'яним будинком можуть обрати для себе оригінальний проект з поліпшеними експлуатаційними характеристиками.

Але трохи заощадити все-таки вдасться. В першу чергу це стосується внутрішнього оздоблення стін, адже оциліндрованої колоди, так само як і клеєний брус, виглядає дуже естетично в інтер'єрі і створює теплу і затишну атмосферу. Також зменшити витрати можна за допомогою вибору більш дешевого фундаменту, адже дерево - дуже легкий матеріал, і для нього не потрібен важкий і міцний фундамент, який часто монтують для споруди цегляних будинків. Невелика вага сировини дозволить заощадити і на послугах спеціальної підйомної техніки. Тому розглядати суму витрат на будівництво дерев'яного будинку необхідно комплексно - деякі матеріали будуть коштувати дорого, зате на інших вийде непогано заощадити.

Похожие страницы: