Фундамент з гвинтових паль
В останні роки набув популярності фундамент з гвинтових паль, який вже давно і успішно використовувався закордоном. В минулі часи такий тип фундаменту використовували в промисловій та військовій сферах. Зараз його стали рекомендувати і для приватного будівництва.
зростання популярності
Початок активного використання паль для фундаменту було покладено в США ще в 1850 році. Спочатку їх використовували при будівництві промислових об'єктів, потім ними зацікавилися військові. У радянські роки вітчизняні фахівці вдосконалили їх конструкцію, почавши виробляти свої з особливо міцної сталі. Цим їх «акклиматизировали» до наших більш суворих умов.
Останні розробки були спрямовані на те, щоб розширити асортимент паль для об'єктів різного масштабу. У наш час їх активно використовують у приватному будівництві.
Самостійне спорудження пальового фундаменту
У тих випадках, коли роботи ведуться на складному грунті, фундамент з гвинтових паль може обійтися відчутно дешевше, ніж стрічковий або інший звичний для нас. Якщо їх довжина не більше 1 метра, їх можна встановити вручну.
Для початку потрібно розмітити ділянку, зазначивши по периметру робочої зони місце установки кожної палі кілочком. Далі палі просто закручують в землю. Зазвичай це роблять за допомогою штанги. Потрібно перевіряти рівнем горизонталь палі через кожні кілька витків, щоб не допустити кривого ходу стовпа.
У місці установки кожної палі можна на 20-30 см зняти грунт і створити дренажну подушку з піску і щебеню. Це додатково захисти їх від перепаду рівня вологи при переході в інше середовище.
Після цього необхідно вирівняти всі опори під один рівень. Легше і швидше за все це зробити, використовуючи лазерний нівелір, за допомогою якого можна створити горизонталь під коробку майбутньої будівлі. Довгі палі підрізаються болгаркою.
Щоб захистити їх від корозії і збільшити термін служби, в порожнину паль заливають бетон. Далі монтується перемичка - ростверк, його забарвлюють захисною фарбою.
Похожие страницы: