Правильна усадка будинку з бруса

Дерево - це природний будівельний матеріал, який має можливість протягом всього терміну експлуатації вбирати і віддавати в навколишнє середовище надмірну вологість. За рахунок цієї властивості дерев'яні будинки з бруса вважаються найбільш сприятливими для проживання людини. Всі оптимальний рівень вологості повітря в житлових приміщеннях створює умови для запобігання пошкодження слизових оболонок дихальних шляхів. Ця ж обставина сприяє відсутності можливості розвитку гнильної мікрофлори і цвілі.

Але за се потрібно чимось платити. Так і за чудові експлуатаційні властивості деревини ми розплачується таким процесом як усадка будинку з бруса. Що це таке і як правильно пережити цей період, розказано в даному матеріалі.

Усадка будинку з бруса природної вологості

Прийнято вважати, що усадку дає тільки будинок, який побудований з бруса природної вологості. Більшість людей думає, що пройшов у виробничих умовах сушку брус не дає цього явища. На практиці це далеко не так.

Варто знати, що існує три види усадки будови:

зменшення розміру бруса за рахунок випаровування зайвої вологості;

скорочення міжвінцевих проміжків, які осідають під вагою конструкції;

осаджування грунту під тиском фундаменту.

Всі ці процеси неминучі навіть при ретельній сушінні деревини в автоклавної камері. Тому варто дотримуватися певних правил, які допоможуть з легкістю пережити цей час.

Відсоток усадки дерев'яного будинку

Фахівцями усадка будинку вважається у відсотках. При використанні бруса природного рівня вологості допустимою межею вважається 5 відсотків. Для клеєного і профільованого бруса, який пройшов етап виробничої сушки, показник не може перевищувати 1 відсоток. Перевищення цих норм вважається виробничим браком.

Також необхідно розуміти, що розтріскування деревини може відбуватися тільки з причини неякісного складання стінових конструкцій. Скручування структури дерева можна запобігти при використанні нагелів і пружинного блоку.

Умови для правильної усадки будинку

Ще в ході будівельного процесу можна створити сприятливі умови для правильної і рівномірної усадки будинку з бруса. Для цього важливо якісно підготувати земельну ділянку для закладки фундаменту. Обраний тип основи під будинок повинен відповідати технічним вимогам та проектної документації. Важливо проводити дослідження грунту і глибини промерзання грунту. Правильно закладений фундамент - основа міцності і довговічності всього будинку.

Друга важлива умова - будівництво краще вести із зимової деревини. У цю пору року рух стовбурових соків мінімальне. Тому і рівень вологості дерева значно знижений. У нашій компанії в зимовий час пропонуються спеціальні ціни, які дозволять вам скоротити свої витрати на пристойну суму.

Третій аспект полягає в якісній збірці будинку. При укладанні вінців зрубу слід їх прокладати джутовим або іншим ущільнювачем, який грає роль теплоізоляційного і амортизаційні матеріалу. Від якості цього матеріалу залежить ступінь схильності деревини до розтріскування.

Після того як стіни зібрані і покрівля змонтована, можна відразу ж встановити віконні та дверні блоки. Однак для того, щоб не було перекосів варто заздалегідь передбачити технічні зазори. Вони повинні бути приблизно по 2,5 см по всьому периметру вставляється блоку. Проміжки заповнюються монтажною піною і закриваються лиштвами.

Похожие страницы: