Дачні каркасні будинки або дача як постійне місце проживання

Чим довше людина живе і трудиться в мегаполісах, великих і не дуже містах, тим частіше і сильніше його відвідує бажання вибратися з пут бетону, асфальту, задушливого повітря і вихлопних газів. Якщо кілька років тому дачі розглядалися, в першу чергу, як ділянки, на яких вирощувалися овочі-фрукти, якесь підмога, то сьогодні, картина зовсім змінилася. Підтвердженням тому служить поширене будівництво дачних каркасних будинків. Сьогодні міські жителі прагнуть на вихідні покинути задушливе місто і залишитися наодинці з природою і власними думками на улюбленій дачі. Відпочинок на природі укупі з фізичною працею відмінно позбавляє від стресу, знімає психологічну втому.

Будівництво дачних каркасних будинків

З кожним роком дачні каркасні будинки все більше набирають популярність. Причиною служить прагнення людей жити на землі, а не в міських «шпаківні», якими б комфортними вони не були. На сьогоднішній день ціни на земельні ділянки ростуть в геометричній прогресії, і не кожен може дозволити собі придбати 7-10 соток у вподобаному районі і побудувати будинок. Тому багато перебираються на постійне місце проживання на дачу. Таким чином, дача, колись колишня сезонним місцем проживання, стає постійним місцем проживання. Особливо, враховуючи той факт, що на дачі можна оформити прописку. А значить, будівництво дачних каркасних будинків стає все більш актуальним.

Чому кращий варіант дачного будинку - це каркасний будинок?

Чому, саме, каркасного будинку? Тому безліч причин: низька вартість каркасного будинку, в порівнянні з іншими типами будинків, швидкі терміни будівництва, екологічність та енергоефективність каркасного будинку.

Як правило, людей, які будують дачний будинок для постійного проживання, турбує кілька питань.

1. Будинок повинен був зручним, але компактним
Так як не всі мають просторі дачні ділянки, на яких можна виділити місце під будинок, баню, сад-город, зону відпочинку. А значить, будинок повинен бути ретельно продуманий і спроектований. Є безліч прикладів проектів каркасних дачних будинків, які мають площу близько 70-80 м2, але при цьому в будинку є все необхідне: санвузол, 2 спальні, вітальня-кухня, комора та інші кімнати за бажанням замовника. При цьому величезним плюсом каркасних дачних будинків є те, що при своїй компактності будинок має простору і затишну терасу, на якій так приємно відпочивати літніми вечорами.

2. Стислі терміни будівництва
Найчастіше люди, що придбали дачну ділянку, поспішають якнайшвидше заселитися в новий будинок і почати благоустрій та освоєння дачі. У такому випадку, потрібне швидке зведення будинку. Під такі умови потрапляє тільки каркасна технологія будівництва. Будівництво каркасного будинку не потребує масивних фундаментах і тривалих термінах набору міцності фундаменту, великих часових витрат на зведення коробки, певного періоду часу для того, щоб будинок відстоявся, і подальшої внутрішньої обробки. Каркасний дачний будинок в залежності від площі можна зібрати за тиждень. При цьому внутрішню обробку можна почати відразу ж після закінчення будівництва. Комунікації в каркасному будинку прокладати набагато легше і простіше, ніж в кам'яних або дерев'яних будинках.

3. Мінімум благ і умов для комфортного проживання
Власників дачних ділянок турбує не тільки економічність будівництва будинку, а й бюджетні рішення для досягнення комфортного проживання на дачній ділянці далеко від міських благ. Для цього потрібне надійне опалення, подача світла, водопостачання і каналізація. Для комфортного проживання на дачі цілий рік з централізованих благ вам буде потрібно тільки світло. Світло - це, мабуть, єдиний тип комунікацій, який зазвичай є на дачних ділянках. Водопостачання, як правило, сезонне, точніше - централізований полив. У зимову пору року вода на дачні ділянки не подається. Отже, повторимося, головне, щоб на ділянці було електрику. Тому як електрику ви будете використовувати і для опалення будинку. Каркасний будинок - це самий енергозберігаючий будинок, який можна опалювати електрикою без боязні отримати величезні рахунки за світло. На випадок відключення електрики можна купити генератор і тоді вам не будуть страшні планові та аварійні відключення світла. Оскільки, навіть взимку можна жити «на генераторі», опалюючи будинок тільки вдень. Так як вночі навіть у сильні морози без опалення температура в будинку знизиться лише на пару градусів. Тому перечекати відключення електрики можна абсолютно спокійно і не накладно для гаманця. Так як генератор не повинен буде працювати безперебійно, щоб будинок не охолов.

Після того як з опаленням і освітленням все стало ясно, залишилося розібратися з водопостачанням та каналізацією. Без центральної води і каналізації можна спокійно прожити на дачі без шкоди власному комфорту. Для цього можна пробурити свердловину і зробити автономну каналізацію: вигрібну яму або встановити септик.

Навіть якщо для проживання дача використовується не цілий рік, то каркасний будинок - найбільш оптимальний варіант для дачної ділянки. Наприклад, ви захочете восени або взимку відпочити на природі, посмажити шашлик. А тепер задумайтеся, скільки часу піде у вас, щоб прогріти кам'яний або дерев'яний будинок? Можливо, що половина вихідних або свят, залежно від площі дачного будинку. Каркасні дачні будинки прогріваються за 1-2 години. Поки ви будете розвантажувати речі, розпалювати дрова - будинок встигне нагрітися.

Похожие страницы: