Ремонт будинку з бруса

Дерев'яні житла - це комфорт, екологічна чистота, безпека для здоров'я людини і відносна дешевизна будівельних матеріалів. Однак у деревини є один суттєвий недолік. Це недовговічність і схильність несприятливого впливу підвищеного рівня вологості, бактерій і грибків. Особливо всі ці аспекти зачіпають нижні вінці зрубу будинку з бруса.

Тому періодично доводиться робити ремонт будинку з бруса. На щастя це досить проста робота, яка може бути виконана власними руками. Для цього потрібно володіти деякими базовими навичками і знаннями. Про основні моменти цього виробничого процесу ми розповімо вам в цій статті.

З чого варто починати ремонт будинку з бруса?

Перш за все, варто визначитися з кінцевою метою майбутньої вам роботи. Чи буде проводитися реконструкція будинку з бруса з метою зміни його внутрішнього планування або отримання додаткової житлової площі? Або вам потрібно провести роботи з метою утеплення і поліпшення теплоізоляційних властивостей стінових конструкцій?

У будь-якому випадку наступним етапом є ревізія. Вам належить визначити з максимальною точністю:

стан фундаменту (чи є зруйновані ділянки, просідання, порушення гідроізоляції);

наявність теплоізоляційних матеріалів у всіх стиках і міжвінцевих проміжках зрубу;

якість і збереження нижніх вінців будинку;

ступінь пошкодження покрівельного покриття;

збереження утеплювального шару покрівельної конструкції.

Після того, як ви визначили фронт майбутніх робіт, слід завчасно придбати всі необхідні будівельні матеріали. Цілком можливо, що вам буде потрібно важка будівельна техніка для підйому будинку на домкратах. Це робиться з метою відновлення фундаменту. Ми можемо порекомендувати вам для цих цілей використовувати гвинтові палі. Вони вгвинчуються за 1 робочий день. Мають термін служби не менше 90 років. І на їх основі ви зможете провести реконструкцію будинку з бруса шляхом будівництва другого або мансардного поверху.

етапи роботи

Ремонт починається з демонтажу тих конструкцій, які можуть перегороджувати вільний доступ до ремонтованих конструкційним елементам. Якщо є стінна обшивка, то її варто розібрати. При наявності насипу або облицювання уздовж цоколя, її варто тимчасово прибрати.

Після демонтажу всіх конструкцій в міру необхідності проводяться ремонтні роботи щодо фундаменту. Якщо у вас немає можливості підняти на домкратах будова і підвести під нього нові фундаментні блоки, то можна поступити простіше.

По периметру всього будинку викопується траншея глибиною до 1 метра. У неї встановлюється опалубка з гідроізоляційним шаром. Монтуються арматурні прутки в шаховому порядку з подальшою обв'язкою сталевим дротом. Все це заливається свіжою бетонною сумішшю з використанням цементу марки ні нижче М500.

Після цього починається поступова вибірка зіпсованих вінців з бруса. Можна випилювати окремі ділянки і на їх місце вставляти заплатки з бруса аналогічного перетину з обов'язковою прокладкою теплоізоляційного матеріалу. Після заміни всіх гнилих елементів обов'язково перевірте стан віконних блоків і дверей з дослідженням стану їх монтажних коробок. У міру необхідності замініть їх на нові елементи.

Потім прокладете новий шар теплоізоляційного матеріалу по всіх стінових поверхнях з зовнішньої сторони будівлі. Обшийте будинок сайдингом, профлистом, дерев'яною вагонкою або блок хаусом.

Після цього можна перейти до ремонту покрівлі. Але про це ми розповімо вам наступного разу.

Похожие страницы: