Закладка фундаменту під двоповерховий будинок

Закладка фундаменту в будівництві - це найважливіший етап, від якого залежить не тільки міцність будівля, його захищеність від вологи та холоду, але і забезпечити його довговічність. Тому потрібно не тільки вибрати місце під фундамент і його добре підготувати, але і вибрати вид фундаменту, так як різний фундамент призначається для різних видів будівель. Для початку, визначимося з існуючими видами фундаменту.

Який фундамент краще використовувати для дерев'яного будинку?

Будинки з дерева є досить легкими, незалежно від того, один поверх ви будете будувати чи два. Тому облаштовувати дуже сильний фундамент, потреби немає.

Фундаменти бувають різними. Однак найприйнятнішими для будинків з дерева є стрічкові, стовпчасті й пальові буронабивні фундаменти.

Наприклад, фундамент палі дуже швидко зводиться, тим більше він набагато дешевше стрічкового фундаменту і відмінно тримає легкі дерев'яні будинки.

Він являє собою столбчатую систему, яка встановлюється в точках з максимальним навантаженням: перетин стін, зіткнення стін, опори прогонів. Відстань між стовпами складає від 1,5 до 2,5 метра. При зведенні такого фундаменту облаштовується забирка. Даний фундамент є надійним, не потрібно облаштовувати додаткову гідроізоляцію, він може встановлюватися на промерзаючі грунти. Однак у такому будинку не можна буде облаштувати підвал або льох, використовується тільки на тих грунтах, що не піддаються пученію, підходить тільки для дуже легких будов. Тому якщо ви обираєте цей вид основи для двоповерхового будинку, то необхідно задуматися.

Також добре для цієї мети підходять пальові гвинтові фундаменти, плюс яких полягає ще й у тому, його можна облаштовувати на будь-яких ґрунтах. Його можна використовувати для двоповерхового будинку, проте необхідно його розраховувати залежно від загальної маси будинку.

Підходящої для дому з двох поверхів буде стрічкова основа. Хоча вона є самою трудомісткою і дорогою, проте ідеально підходить для будинків будь-якого типу і прекрасно тримає кілька поверхів. Ця основа вважається найнадійнішою. Тим більше що в будинку з таким фундаментом вже дозволяється облаштовувати підвальне приміщення.

Можна використовувати також і плитний фундамент, який з легкістю облаштовується на просадних грунтах. Однак вони є трудомісткими і дорогими.

Особливості облаштування фундаменту для дерев'яного будинку

Закладка фундаменту під двоповерховий дерев'яний будинок - це важливий процес, тому потрібно розібрати деякі нюанси його зведення. Наприклад, закладати фундамент варто весна, так як в цей час можна визначити максимальний рівень ґрунтових вод.

Природно, для того щоб закладати основу, необхідно зробити деякі математичні розрахунки. У процесі розрахунку враховується тип ґрунту, загальна вага будівлі, а також матеріал, який буде використовуватися для зведення будинку. Причому всі операції проводяться ретельно і кілька разів перевіряються.

Так як переробити фундамент вже практично неможливо, то необхідно обов'язково звернути увагу на те, щоб навантаження будинку на фундамент була достатньою, щоб у разі здимаються будинок не «поплив».

Відповідально потрібно поставитися і до підготовчих робіт: повністю очистити ділянку під фундамент від родючого грунту, комах, коріння дерев. Природно, відразу продумуються всі необхідні комунікації. Також враховується глибина промерзання грунту, рівень підземних вод. Що стосується ступеня поглиблення фундаменту, то все залежить від типу грунту і маси будівлі.

Для нормальної функціональності фундаменту необхідно правильно розрахувати навантаження несучих конструкцій. При цьому враховується не тільки маса стін і даху, а й маса меблів, мешканців, обладнанні.

Загалом, для вибору фундаменту потрібно враховувати масу нюансів, про які знають досвідчені будівельники, тому якщо ви не впевнені у своїх силах, то краще довірити вибір і розрахунок фундаменту фахівцям. Природно, фундамент розраховується для кожного індивідуального проекту будинку з бруса з урахуванням особливостей ділянки і кліматичних умов.

Похожие страницы: