Як вибрати фундамент для каркасного будинку

Якщо ви вирішили будувати каркасний будинок, але не знаєте, як і який фундамент вибрати, то вам допоможе наша стаття.

Для будівництва каркасних будинків можуть використовуватися кілька типів фундаментів:


- Монолітна бетонна плита,
- Стрічковий заглиблений,
- Стрічковий мелкозаглубленний,
- Стовпчастий,
- Стрічково-стовпчастий.

При виборі фундаменту орієнтуються на рельєф ділянки, характеристики грунту, рівень залягання ґрунтових вод, конструкцію будинку. Тому для того, що б правильно вибрати фундамент для каркасного будинку варто розглянути особливості такого будинку.

Почнемо з того, що каркасний будинок має більш легку вагу, порівняно з іншими типами будинків, також дерев'яний каркас боїться вологи. Від цього і потрібно відштовхуватися при виборі типу фундаменту.


Так як каркасний будинок є відносно легким, то не потребує потужному фундаменті, так тиск каркаса на фундамент невелика. Тому такі масивні і потужні фундаменти, як монолітна бетонна плита і заглиблений стрічковий фундамент не доцільно застосовувати на ділянці не стійкий грунт. Стрічковий фундамент застосуємо при влаштуванні цокольного поверху.

Якщо грунт на ділянці стабільний, то для каркасного будинку підійде стрічково-стовпчастий або стовпчастий фундамент. При влаштуванні такого фундаменту спочатку по всьому периметру будинку буряться шурфи, в які відливаються залізобетонні стовпи. Необхідна кількість стовпів забезпечують несучу здатність і здатне утримати каркасний будинок. У разі пучинистого грунту додатково використовується залізобетонна плита, яка відливається по периметру будинку. Така плита (ростверк) об'єднує стовпи і додає фундаменту велику міцність і жорсткість.

Завдяки використанню полегшених фундаментів, витрати на будівництво каркасного будинку істотно знижуються. Так як важкі, громіздкі фундаменти тягнуть за собою великі витрати. А у випадку з каркасних будинків вам не потрібно закопувати в землю велику суму грошей, так буде достатньо мелкозаглубленного стрічкового або стовпчастого фундаменту.

Похожие страницы: