Как утеплить пол на первом этаже деревянного дома?

Для того щоб звести до мінімуму тепловтрати в будинку, необхідно його утеплити. При цьому утеплюються не тільки стіни і дах. Можна кріпити утеплювач на підлогу і стелю. Причому особливо важливо утеплити підлогу, якщо будинок має підвал або льох. Потрібно врахувати, що, незважаючи на те, що дерев'яний будинок вважається найтеплішим, він теж потребує утеплення.

Перед тим як утеплити підлогу на першому поверсі дерев'яного будинку, потрібно знати особливості цього процесу. Насамперед, не варто закупорювати цокольний поверх, так як дерево повинно провітрюватися. В іншому випадку він може почати гнити. Утеплювач потрібно укладати над балками. Тому необхідно подбати про укладання чорнової підлоги.

Матеріали для утеплення підлоги

В основному для утеплення використовується мінеральна вата, пінопласт і керамзит. Самим практичним матеріалом є мінеральна вата. Вона є досить легкою, стійка до вологи і горінню, не має запаху, а також цілком безпечна з точки зору екології. Монтується такий утеплювач легко, тим більше вата є ще й відмінним ізолятором звуку.

Що стосується керамзиту, то на підлогу його необхідно укладати в мішках. Причому бажано використовувати середні за розміром фракції. Цей матеріал є довговічним, він не піддається гниттю, а також його не їдять гризуни.

Що стосується пінопласту, то він вже не так часто використовується для утеплення підлоги, так як може легко загорітися, та й добре пошкоджується гризунами.

Скловата теж використовується досить рідко, так як вона вимагає додаткової гідроізоляції. Тим більше необхідно дотримуватися підвищені заходи безпеки при роботі з даним матеріалом і стежити, щоб він не торкався відкритих ділянок шкіри. Частіше використовується при облаштуванні дачних будинків.

Досить новим матеріалом є Піноплекс. Він не виділяє хімічних речовин в повітря, не горить, чудово зберігає тепло і захищає від зайвого звуку. При цьому матеріал є безпечним екологічно.

Технологія утеплення підлоги на першому поверсі

Існує кілька способів теплоізоляції підлоги. Перший варіант передбачає наступні дії: спочатку проводиться укладання дерев'яних щитів на основу підлоги, на який укладаються дерев'яні лаги. Між ними відстань повинна становити до 1 метра. Далі між лагами укладається утеплювач (керамзит або мінеральна вата), поверх якого розстеляється шар гідроізоляції. Після виконання процедури можна робити чистову обробку підлоги.

Також для утеплення підлоги на першому поверсі підійде наступний варіант: на основу підлоги встановлюються цегляні підпори, на які укладаються спеціальні оброблені антисептиком прокладки. Поверх них монтуються дерев'яні дошки. Далі укладаються лаги. Між лагами кріпиться утеплювач, стелиться шар гідроізоляції, а потім проводиться чистове оздоблення підлоги. У дано варіанті утеплювач не має ніякого навантаження, тому не деформується.

Для облаштування третього варіанту, необхідно провести наступні дії: проводиться підготовка грунту (вирівнюється і ущільнюється), після чого на нього укладаються мішки з керамзитом. Лежати вони повинні щільно один до одного. Для цієї мети використовується не великий керамзит. Якщо між мішками залишилися проміжки, то їх потрібно засипати.

Після того як мішки будуть покладені, їх можна проткнути. Однак використовуючи цей варіант, слід врахувати, що він не зможе забезпечити хорошій теплоізоляції, якщо зими у вашій місцевості суворі.

Ще одним способом утеплення підлоги першого поверху є кріплення пінопласту з боку підвалу. Цей спосіб найменш руйнівний, так як всередині будинку нічого змінювати не доведеться. Все що потрібно - це просто прибити пінопласт до стелі в підвалі. Природно, необхідно врахувати наявність комунікацій і труб. Після кріплення пінопласту, його необхідно шпаклювати із застосуванням армуючої сітки. Після того як шпаклівка затвердіє, її необхідно промазати гідроізолюючої мастикою.

Якщо вам все-таки довелося проводити утеплення всередині будинку з бруса, то доведеться зривати підлоги. Для того щоб не робити цю процедуру, необхідно продумати утеплення підлоги першого поверху ще до того, як буде проведена чистове оздоблення підлоги.

Похожие страницы: