Як вибрати піч для лазні?

Баня є прекрасним засобом відпочинку, розслаблення і зміцнення здоров'я. Баня без печі - це наче людина без душі. Адже вона є основним елементом лазні, без якого не буде ні пари, ні гарячої води. Однак під час будівництва лазні часто виростає питання: як вибрати піч для лазні. Справа в тому, що печі бувають різні, а те, яку з них вибрати, залежить від багатьох факторів. Тому розберемося спочатку, які ж види печей бувають, і які особливості вони мають.

Різновиди печей, їх переваги та недоліки

Найчастіше спорудження виконується з цегли - це традиційний спосіб зведення печі. Завдяки своїм особливостям вона дає чудовий пар, який сподобається навіть гурману. Справа в тому, що в такій споруді нагрівається велику кількість каменю, при цьому максимальна температура нагріву становить 500 градусів. В інших видах печей ця цифра набагато менше. Тому пар виходить дуже якісний і насичений. При цьому камінці не заливаються, а пар видається постійно. Однак для зведення такої печі необхідно попрацювати.

Зараз існують альтернативи цеглі. Наприклад, електрична піч. Перевагою її є те, що немає необхідності заготовлювати дрова, вона теж може підтримувати постійну температуру. Однак така споруда досить дороге, так як споживає велику кількість електроенергії, та й вимагає виділеної лінії електроживлення. При цьому електрику не завжди буває стабільним.

Останнім часом часто в магазинах можна побачити металеві печі. В основному - це збірна конструкція, яка має всі необхідні елементи. Така конструкція є більш компактною, ніж цегляна. Вона дуже стійка до прогорання, а тонкі стінки дозволяють добре прогріти приміщення. Однак тепло така конструкція акумулює погано.

Нержавіюча сталь має низьку теплопровідність, тому приміщення прогрівається значно повільніше. Тим більше при нагріванні така піч може просто тріснути по шву. Сталева піч хоч і слабо піддається корозії, однак служить набагато менше, ніж цегляна.

Існують також чавунні пристрої, які теж складаються з декількох деталей. Для складання можна використовувати герметик, якщо не передбачені спеціальні пази. Головним недоліком таких пристроїв є велика маса, однак вони можуть забезпечити необхідну температуру в парній. Тим більше чавун просто ідеальний для облаштування опалювальної конструкції, адже він має високу теплопровідність, великий коефіцієнт теплового випромінювання, низький ступінь розширення і деформації.

Яку піч вибрати для лазні?

Головним критерієм, що визначає вибір печі для лазні, є, насамперед, перевага господаря. Однак необхідно звернути увагу і на технічні параметри. Перше, на що звертається увага, - теплова потужність конструкції. Стандартним параметром потужності є 1 кВт на площу в 1м.куб.

Обов'язковим елементом такого пристрою є кам'янка, яка забезпечує пар в лазні. У цьому випадку краще цегляна конструкція, оскільки дозволяє розмістити в каменке великий обсяг каменів і нагріває їх до дуже високої температури. Камені мають бути екологічно чистими, цілими і мати велику теплоємність.

Що стосується габаритів топливника, то чим він більший, тим вища продуктивність конструкції. Якщо в цегляній печі цей момент передбачити можна, то в інших видах топливник має стандартні розміри. Тобто якщо лазня велика, то необхідно облаштувати піч з великим паливником. Глибина топливника визначається за індивідуальним смаком і не має значного впливу на горіння дров.

Що стосується колосника, то він повинен бути виготовлений з міцного матеріалу і не вступати в хімічні реакції з киснем. Для цієї мети підійде чавун.

Щодо зовнішнього вигляду, то піч повинна бути акуратно складена і правильно функціонувала. У лазні не обов'язково декорувати опалювальну конструкцію вензелями.

Якщо вам не хочеться довго возитися і встановлювати в лазні з бруса велику стаціонарну конструкцію, то ви можете вибрати сталеву піч, проте необхідно правильно оцінити всі переваги, недоліки конструкції, а також визначитися з необхідною функціональністю і особистими вимогами до конструкції.

Похожие страницы: