Зовнішня чистове оздоблення будинку з бруса

Ось і побудований ваш довгоочікуваний будинок, однак одного зведення стін і даху недостатньо. Тепер необхідно зайнятися зовнішньою і внутрішньою обробкою будинку. Однак перед тим як починати роботу, необхідно розібратися з матеріалами, які для цього використовуються, і вибрати відповідні для вашого конкретного випадку. Фахівці радять проводити зовнішню чистову обробку вже після того, як будинок всядеться.

Чистове оздоблення стін дерев'яного будинку

Для зовнішнього оздоблення дерев'яного будинку можна використовувати штукатурку, вагонку, сайдинг, цегла і навіть камінь. Ці матеріали є досить практичними, легко монтуються (крім цегли та каменю), добре захищають стіни від зовнішніх впливів, а також можуть служити тривалий час. Причому ці матеріали, особливо панелі і сайдинг, дуже прості у догляді і невибагливі. Тим більше більшість сучасних матеріалів не тільки роблять будинок красивим зовні, але і підвищують комфорт усередині будівлі, продовжую термін використання вдома, збільшують теплоізоляцію будівлі, а також забезпечують міцність і стійкість стін. Для обробки можна також використовувати декоративну штукатурку. Вибір матеріалу залежить від смаку господаря будинку.

Часто для оздоблення використовується профнастил. Популярними останнім часом стають вентильовані фасади, а також обклеювання стін керамічними матеріалами. Однак стосовно вентильованих фасадів потрібно сказати те, що вони частіше використовуються для багатоповерхових будинків.

Природно, перед тим, як зайнятися обробкою, необхідно перевірити всі стики і шви, при необхідності повторно законопатити шви, обробити деревину антисептиками. Вибирати обробку потрібно, виходячи з конструкції будинку, кліматичних умов, загального стилю будівлі і смаку господаря будинку. Починати чистову обробку слід з гідроізоляції стін, далі укладається теплоізоляція і поверх неї нашивається пароізоляція. Далі виробляється, власне, обробка.

Якщо брус при будівництві використовувався сухий, то обробка може бути проведена відразу після закінчення будівництва, при цьому не обов'язково чекати усадки будинку.

В принципі, якщо будинок з бруса виглядає привабливо без обробки, то його можна залишити таким, як він є. Тим більше що будинок з бруса має дуже цікавий вигляд. Необхідно тільки просочити деревину захисними антисептичними засобами, які перешкоджатимуть гниттю матеріалу і пошкодження його різними комахами, і покрити лаком або фарбою.

Чистове оздоблення цоколя і даху

Зовнішня чистове оздоблення будинку з бруса (від цоколя до покрівлі) передбачає також обробку даху. Для обробки цоколя можна використовувати штучний камінь, який буде виглядати дуже красиво. Хоча можна використовувати і штукатурку. Щоб штукатурка тріскалася, накладають її з використанням армуючої сітки.

Однак перед тим, як починати обробку, цоколь потрібно підготувати. Поверхня повинна бути рівною, все непотрібні виступи збиті, а якщо є тріщини, то їх потрібно заповнити цементним розчином. Далі цоколь грунтується. Природно, необхідно передбачити і гідроізоляцію цоколя. Після цього цоколь можна обкласти каменем, обклеїти плиткою або залишити штукатурку (потім вона забарвлюється в потрібний колір).

Покрівля теж є важливим елементом. Для чистової обробки знадобляться ізоляційні матеріали і, власне, покрівля.

Для початку необхідно облаштувати ізоляційний шар. Для початку на обрешітку укладається утеплювач (мінеральна вата або пінопласт), облаштовується шар ізоляції від вологи. Тепер можна приступати до укладання покрівельного матеріалу. Природно, цей матеріал потрібно вибрати. Для дерев'яного будинку найкраще підходить бітумна черепиця, металочерепиця та профнастил, які є досить легкими і функціональними. Під час укладання покрівлі необхідно звернути увагу на те, що всі стики повинні бути добре герметизовані, в іншому випадку всередину будинку може потрапити вода.

Зробити чистову обробку зовнішнього боку будинку з дерева потрібно до того моменту, як деревину зашкодять птиці або погодні умови, тому затягувати з обробкою не варто.

Похожие страницы: