Який тип фундаменту вибрати для каркасного будинку

Каркасні споруди є легкими і міцними спорудами, які здатні стояти майже на будь-якому ґрунті. Будувати такі будинки можна і на замерзлій землі регіонів з холодним кліматом, і на піску, і навіть на майже голих скелях.

Основною статтею економії під час будівництва є фундамент для каркасного будинку, адже легкість споруди припускає використання простих і неглибоких фундаментів. Найбільш поширені можна поділити на три категорії: плитний, стрічковий і стовпчастий. У кожній категорії, безумовно, є унікальні відмітні особливості і технічні показники.

Закладка будинку вимагає гранично грунтовного підходу. Ідеальна стійкість будинку може бути гарантована тільки в тому випадку, якщо приділено увагу точним інженерним розрахункам, а також бездоганного виконання кожного з етапів. Про міцність каркасної конструкції сперечатися не доводиться, а тому основний список вимоги пред'являється до фундаментної кладці. Приділимо увагу кожному з основних типів фундаменту, які використовуються при будівництві каркасного будинку.

Плитний. Дана категорія фундаменту - це плоска опора, яка підтримує всю конструкцію каркасного споруди. Плита буває суцільний, на основі залізобетону, або гратчастої, на основі піщаної подушки. Такому типу фундаменту найбільш відповідають піщані або пучіністие різновиди грунтів. Найвищий рівень жорсткості досягається за допомогою стикових з'єднань перехресних бетонних балок, надійно скріплюють фундаментні плити.

Якщо ви вирішили почати будівництво будинку на слабкому і неоднорідному грунті, де є маса ґрунтових вод, то варто зупинити вибір саме на плитному фундаменті. Дана категорія також називається плаваючою. Ця назва дуже добре відбиває властивості фундаменту, який здатний міцно триматися на ковзному ґрунті, незважаючи на вагу каркасної конструкції. Маса навантаження споруди на плитний фундамент знаходиться в залежності від обраного матеріалу стінових панелей - бетону або дерева.

Стрічковий. Даний фундамент під каркасний будинок має статус найбільш популярного, універсального і міцного. Незважаючи на те, що процес закладки відрізняється деякою трудомісткістю, саме його обирає більшість. Переваги даної кладки полягають і в тому, що возводимая конструкція може мати яку завгодно форму і розмір. Заздалегідь приготовані блоки бетонної стрічки здатні значно спростити і прискорити процес закладки. З метою утеплення порожнини блоків можуть бути заповнені базальтової ватою або керамзитом.

Стовпчастий фундамент є найбільш простої та економічної різновидом фундаменту для каркасної конструкції. Деякі з етапів процесу закладки досить складні, але надійність і максимальна стійкість споруди можуть бути гарантовані на 100 відсотків. Даний фундамент відмінно підходить для ґрунту, яка промерзає глибоко, кам'янистих, глинистих або здимаються. Основний мінус цього різновиду полягає в додатковому пристрої цоколя.

Похожие страницы: