Види каркасних конструкцій

Існує кілька основних методів зведення каркасних конструкцій. Вони розрізняються принципами формування каркаса, типами з'єднань і матеріалами елементів.


Каркас «платформа»

При будівництві цим методом, стіни і внутрішні перегородки будівлі зводяться безпосередньо на платформі, що є «нульовим» перекриттям. Балки і лаги закриваються чорновою підлогою і обшиваються по периметру, а на отриманому «піддоні», збирається каркас першого поверху. Наступні поверхи робляться аналогічним чином, будинок будується з низу вгору, поступово надбудовується на основу.

Будівництво за методом платформи відрізняється простотою. Конструкція каркаса складається з окремих рам, об'єднаних в систему. Для зручності будівельників завжди під рукою робоча поверхня, утворена підлогою поверху. Зведення будинку за такою технологією вимагає сприятливих погодних умов, щоб уникнути намокання відкритих конструкцій.


Каркас типу «платформа» найчастіше застосовується в будівництві в США і Канаді на сьогоднішній день.

Каркас з цільними стійками
Суть методу: довгі вертикальні стійки зовнішніх стін проходять через обидва поверхи будівлі. Стійки скріплюються з балками перекриттів, забезпечуючи додаткову жорсткість конструкції.

У двоповерхових будинках, з цегляною або кам'яною облицюванням каркас з нерозрізних стійок знижує значущість усадки дерев'яної конструкції щодо зовнішньої кладки з каменю. Каркаси такого типу менше схильні до деформації дверних і віконних прорізів зовнішніх огороджень і внутрішніх перегородок.

Вимога наявності довгих пиломатеріалів і складність виготовлення з'єднань каркаса, все ж, роблять систему зведення конструкцій з цільними стійками менш популярною. Мабуть, найбільше поширення вона набула в Скандинавії.

Стійко-балочна конструкція
Каркас цього типу збирається зі стійок, балок і розкосів, виконаних з потужного бруса, забезпечуючи високу міцність і довговічність будівлі. Саме таким способом побудовані середньовічні будинки в Європі, які простояли кілька століть. Німецькі фахверкові будинку віднесли до стійко-балкової конструкції каркасних будинків.

Традиційно з'єднання частин каркаса виконувалися колючкуватими вузлами, врізками і врубками, роблячи конструкцію досить складною для виготовлення, зате підвищуючи її надійність. Рама, утворена масивними несучими елементами, дозволяє будівлі витримувати солідні навантаження і десятиліттями зберігати свою стійкість.

На закінчення зазначу, що на сьогоднішній день при будівництві каркасних будинків застосовується безліч варіантів конструкцій і комбінації основних технологій.

Похожие страницы: