Каркасний будинок або будинок з бетонних блоків: що краще?

Одна з будівельних технологій, затребувана на сьогоднішній день і конкуруюча із каркасною технологією, є будівництво будинків з блоків: пінобетону, керамзитобетону і газобетону. Сьогодні ми порівняємо каркасний будинок і будинок з блоків, проаналізуємо переваги і переваги даних технологій.

1. Надійність і якість
Багато власників бетонних будинків вважають, що будинок з каменю - це житло на століття. Але насправді каркасний будинок нічим не поступається бетонному будинку. Правильно побудований каркасний будинок, з дотриманням технології і надійно захищений від негативного впливу навколишнього середовища, є міцним, надійним і фундаментальним, здатним прослужити своїм власникам понад століття. Тому думка про надійність і фундаментальності бетонних будинків є спірним моментом.

2.Теплоеффектівность
Якщо говорити про теплозахисних показниках бетонів з легкими наповнювачами, то в порівнянні з цеглою і деревиною, вони явно вище і краще. Але каркасний будинок має пристойний шар утеплювача, який в рази перевершує за теплоеффектівності будь бетонний блок. Який би товстої була стіна з блоків, такий будинок буде набагато холодніше, ніж каркасний будинок з утеплювачем. При цьому товщина стін бетонного будинку буде ширше, ніж каркасного. І зазвичай бетонні будинки додатково утеплюють зовні.

3. Звукоізоляція
Каркасний будинок і будинок з пінобетонних блоків схожі за своїм звукоізоляційних характеристиках. Хороша звукоізоляція пінобетонного будинку досягається, завдяки перепаду щільності всередині блоку. Звукоізоляційні показники каркасного будинку залежать від типу застосовуваного утеплювача. Наприклад, утеплювач ековата має прекрасні звукоізоляційні характеристики. Тому каркасний будинок, утеплений ЕКОВАТОЙ, матиме кращу звукоізоляцію, ніж будинок з пінобетону.

4. Фундамент
Незважаючи на те, що блоки виготовляються з легкого бетону, блочний будинок буде мати пристойний вагу. Каркасний будинок набагато легше блочного будинку. Тому не вимагає масивного фундаменту. Для каркасного будинку буде достатньо полегшеного фундаменту. У той час як блочний будинок потребує важкому, і як наслідок, дорогому фундаменті.

5. Строки та сезонність будівництва
Якщо говорити про терміни будівництва, то каркасний будинок відрізняється швидкими темпами будівництва, а значить, терміни зведення будинку будуть невеликими. Блочний будинок також зводиться з високою швидкістю будівництва. Але! Якщо каркасний будинок може зводитися в будь-який час року, навіть взимку, і не прив'язаний до сезону, то блочний будинок можна побудувати тільки в теплу пору року. Так як при низьких температурах цементний розчин не схопиться.

6. Вартість
Каркасний будинок дешевше бетонного будинку. По-перше, фундамент для каркасного будинку обійдеться в рази менше. По-друге, блочний будинок програє каркасному будинку по теплоеффектівності. Каркасний будинок тепліше блочного, і при цьому товщина стіна невелика. Немає необхідності робити товсті стіни, щоб будинок був теплим, як у випадку блокових будівель. До всього іншого каркасний будинок чудово зберігає тепло, а значить протягом всієї експлуатації буде економити кошти на опалення.

7. Професіоналізм будівельників
Для зведення каркасного будинку потрібно грамотна і досвідчена бригада будівельників, яка знайома із каркасною технологією. Будівництво блочного будинку пред'являє менші вимоги до робочих-будівельників. Хоча обидва будинки можна побудувати і своїми руками.


8. Вибір оздоблювальних і покрівельних матеріалів
Для обробки каркасного будинку можна використовувати найрізноманітніші оздоблювальні та покрівельні матеріали. Фасад бетонного будинку потребує додаткового утеплення і повинен бути вентильованим, пам'ятаючи, що стіни мають пористу структуру.

9. Комунікації, внутрішня обробка
Комунікації в каркасному будинку зручно прокладати в стінах. За допомогою ріжучого інструменту можна обробляти бетонні блоки, що полегшує прокладку комунікацій. Для проведення внутрішніх опоряджувальних робіт у каркасному будинку, на відміну від блокового, стіни не потрібно штукатурити і вирівнювати.

10. Захист від вологи
Каркасний будинок і блоковий бояться вологи. Каркас будинку і утеплювач в каркасному будинку повинні бути надійно захищені від проникнення і впливу. З блоковим будинком та ж історія. Оскільки блоки мають пористу структуру, то добре вбирають вологу, але погано віддають її. В результаті чого, знижується теплоізоляційні показники бетону. Тому блокові будинки також потребують якісної захисту від вологи.

Ось такий вийшов порівняльний аналіз двох будівельних технологій. Що краще - вирішувати Вам!

Похожие страницы: