Розрахунок вартості будинку з дерева

Розрахунок вартості дерев'яного будинку здійснюється інженерами на підставі складеного проекту. На кінцеву ціну споруди впливають такі фактори як вартість використаних матеріалів, особливості конструкції, тип фундаменту, необхідність підключення комунікацій, установки системи опалення і т.д.

Особливості фундаменту

Фундамент - це основа будинку. Перевага дерев'яних будівель в тому, що для них не завжди потрібно заливати потужний фундамент, як це робиться для цегельних будівель. Для невеликих котеджів або лазень з бруса, наприклад, можна вибрати фундамент на палях. Він коштує недорого і монтується швидко. Однак не завжди таке спрощення можливо. Зокрема, якщо ви будуєте котедж в місці з близьким заляганням грунтових вод, тоді доведеться заливати більш серйозний фундамент, що необхідно врахувати, проводячи розрахунок вартості дерев'яного будинку.

Обраний матеріал

З дерева зараз виробляються найрізноманітніші будівельні матеріали, які значно розрізняються за ціною і властивостями. Так, наприклад, оциліндрована колода, яке користується великою популярністю в якості матеріалу для будівництва котеджів, може мати діаметр як 25 сантиметрів, так і півметра. Зрозуміло, що чим колода товща, тим будинок тепліше, але і вартість його зростає в рази. Те ж саме можна сказати і про брусі. Зазвичай невеликі споруди (літні будинки, лазні і т.д.) зводяться з бурса зі стороною 15 сантиметрів. Різниться цей будівельний матеріал ще й за своїм типом і вологості. Найбільш дешевий - брус природної вологості. Більш дорогий - профільований брус, який має спеціальні пази, що дозволяють монтувати стіни без щілин. Найбільш дорогий клеєний брус, який практично не деформується.

Особливості проекту

Розробка та реалізація індивідуального незвичайного проекту завжди обходиться дорожче, ніж будівництво типового будівлі. Зверніть увагу на те, що в розрахунок вартості дерев'яного будинку ціна самого проекту включається далеко не завжди, особливо якщо ви зупинили свій вибір на типовий споруді. Зробити будинок більш дорогим може будь-який нестандартний елемент. Для дерев'яних будинків з колоди це, наприклад, напівкруглі стіни, башти і т.д.

Ступінь завершеності після закінчення робіт

У розрахунок вартості дерев'яного будинку може включатися виключно зведення стін і даху, або ж сюди може входити і монтаж системи опалення, встановлення вікон, оздоблення стін і т.д. Будинок «під ключ» коштуватиме дорожче, ніж будівництво коробки без чистової обробки.

Похожие страницы: