Будівництво будинку: вибір даху

Дах багато в чому надає побудованому дерев'яному будинку архітектурну виразність. Про типи дахів більш докладно можна прочитати тут: типи дахів будинків. У заміських і дачних дерев'яних будинках найбільш поширеною є двосхилий дах, що має гарний зовнішній вигляд. Вона проста у виготовленні і надійна в експлуатації. Її перевага полягає і в можливості використовувати будь-які будівельні матеріали.

Дахи в таких будинках становлять значну частину обсягу будови. Тому, при будівництві дерев'яного будинку, багато хто намагається її використати для збільшення житлової площі, таким чином, в одноповерхових брусових будинках краще влаштовувати високий дах, яка надає будинку більш солідний вигляд. Такий дах, також дозволяє використовувати горищне приміщення вашого дерев'яного заміського або дачного дома.для мансарди.

Над дерев'яними будинками зі складним плануванням, часто роблять багатощипцеві даху. У місцях з'єднання скатів влаштовують ендови. Конструктивне рішення ендови ускладнює і здорожує виконання покрівельних робіт при будівництві будинку або лазні.


Конструкція даху дерев'яних будинків крім естетичної сторони, сильно залежить від погодних умов

Якщо дерев'яний будинок будується в районах з великою кількістю опадів і снігу, то бажано зводити високий дах. Завдяки високому скату на ній не будуть накопичуватися вода і сніг.

Якщо будівництво брусового дерев'яного будинку відбувається в районах з сильними вітрами, то краще зводити дах з більш пологим скатом. Якщо в таких районах необхідно побудувати дах з більш крутим схилом (більше високий дах), потрібне будівництво спеціальних вітростійкістю конструкцій.

Багатощипцовий дах має багато різновидів, пов'язаних з кількістю і розмірами щипців (фронтонів). Вона застосовується при покритті виступаючих за основні габарити будинку прибудов, пристрої бічного освітлення мансардних приміщень, освіті фронтону над входом в будинок і т. Д. При влаштуванні багатощипцевих дахів неминучі запалі кути - ендови (разжелобки), значно ускладнюють конструкцію даху і потребують ретельного виконання покрівельних робіт.
Також слід пам'ятати що, чим менше стиків і кутів має дах, тим довше вона служить.

Похожие страницы: