Каркасний будинок - легкий і дуже простий, його можна побудувати за короткий термін

Каркасний будинок - легкий і дуже простий, його можна побудувати за короткий термін. Такі споруди стають все більш популярними. Каркасні будиночки зводяться на дачних ділянках як для сезонного, так і для постійного проживання. При зведенні будинку за цією технологією треба обов'язково врахувати тільки одну деталь - період проживання.

Фундамент
Так як каркасні будинки дуже легкі, тут не потрібно особливо потужний фундамент. Під будову можна встановити:
гвинтові палі;
стовпчики;
мелкозаглубленний стрічковий фундамент.
Багато чого при закладці фундаменту залежить від типу грунту і поверховості конструкції. Так, при будівництві простого одноповерхового будиночка можна цілком обійтися стовпчастим фундаментом навіть на примхливої грунті.
Стовпчастий фундамент
Для того щоб побудувати невеликий будиночок для однієї середньої сім'ї на стовпчастих фундаменті, для заснування треба придбати близько 120 - 150 стовпчиків.
За допомогою звичайного бура треба виконати в грунті поглиблення діаметром 20 см і глибиною близько метра. Відстань між отворами - близько 80 см.
Потім в отвори вставляються азбоцементні труби (стовпчики). Що залишився поруч з трубами простір треба утрамбувати, наповнивши щебенем і піском.
Через воронку в отвори стовпчиків треба залити розчин цементу.
Встановивши такий фундамент, не треба навіть чекати, поки застигне розчин, щоб продовжити роботу.
Споруда каркасного будинку
Існує дві технології будівництва каркасних будинків: фінська і канадська. Однак самі принципи зведення таких споруд однакові. Незалежно від того, за якою з технологій стане будувати будинок майстер, етапи побудови залишаються одні й ті ж.
Для зведення каркасного будинку використовуються каркаси. Вони можуть бути дерев'яними або сталевими в залежності від побажань власника. Сьогодні найбільшого поширення набули дерев'яні каркаси з бруса. Вони економічні, екологічно безпечні і легко монтіруются.Стальние каркаси при цьому коштують дорожче приблизно на третину. Однак вони дещо легше по вазі, що дозволяє заощадити на фундаменті. У сталевих каркасах можна без побоювання використовувати сталевий кріплення. А ось для дерева краще вибирати деревні нагелі.
Загальна схема каркаса домаОбщая схема каркаса будинку першу чергу, треба зробити підлогу майбутнього будинку. Для цього слід покласти на основу підлоги руберойд. Далі необхідно встановити по периметру будинку брус, який буде служити підставою для установки чорнової підлоги. Чорнову підлогу роблять з самого недорогого матеріалу - необрезанной дошки.
Перш, ніж встановити чорнову підлогу, треба зробити лаги і покласти між ними утеплювач, який захистить від холоду і вологи. Дошки перед укладанням краще попередньо все-таки обробити просоченнями від гниття і вогкості.

Коли підлога готова, треба зібрати стіни. Їх монтують спочатку на який-небудь рівній поверхні, і тільки потім встановлюють. Бажано вибирати абсолютно рівне місце для того, щоб збити каркас кожної стіни, інакше можуть трапитися перекоси. На кожній стороні стінок треба зробити укосіни, які будуть підтримувати стійки каркаса.
При монтажі стін потрібно враховувати бажану висоту стелі. Краще, якщо він буде в межах 2,5 метрів. Це гарантує, що після декоративного оздоблення він не стане нижче, ніж 2,3 метра. Зазвичай низькі стелі пригнічують і викликають неприємні почуття.
Після установки каркаса будинок обшивають дошками. Каркасно-щитовий будинок своїми руками будується за таким же принципом.
Важливе значення має монтаж вікон. За технологією, їх розмір не повинен перевищувати 20% від розміру стіни. При склінні можна вибирати будь склопакети. Якщо планується жити в будинку цілий рік, то краще вибирати потрійні герметичні склопакети.
Після того, як каркас будинку зібраний і обшитий, а дах готова, треба приступати до декоративної обробки споруди. Будинок можна обробити вагонкою, сайдингом або сендвіч-панелями. При обробці даху слід подбати про те, щоб вона не протікала. Між лагами краще укласти шар утеплювача і гидроизолирующего матеріалу. Для зовнішнього покриття добре підійде такий сучасний матеріал, як металочерепиця.

Похожие страницы: