Особливі характеристики будівництва лазень

Перш ніж приступити до будівництва лазні потрібно гарненько обміркувати її місце розташування. Адже якщо лазня буде побудована в невдалому місці, то потім перенести її на потрібне місце не буде можливості.

Також не потрібно забувати про проект лазні, тому зовнішній вигляд і внутрішнє оздоблення дуже впливають на емоційне сприйняття споруди. Кому захочеться паритися або приймати водні процедури в незатишному місці?

Вхід в баню рекомендують будувати на південній стороні ділянки, де в зимовий час накопичується найменше снігу. При настанні відлиги саме з південної сторони сніг буде танути швидше. Зазвичай паряться у лазні у вечірній час, у зв'язку, з чим вікна краще розташовувати на південно-західній стороні, тому сонячні промені (у вечірній час) будуть ще проникати в приміщення.

Кращий варіант розташування лазні - це подалі від дороги, за господарськими будівлями, а якщо немає таких укриттів, то можна відгородитися парканом. Краще проводити відпочинок (після парилки) в затишному і затишному місці подалі від чужих очей. Якщо на вашій ділянці є крутий схил, то це чудово, тому що ви зможете спроектувати свою лазню у вигляді землянки або напівземлянки з терасою на стовпах.

Наявність тераси в дерев'яній лазні дуже навіть вітається, тому вона виконує відразу декілька функцій. По - перше - це напівзакрите, затишне місце, яке допоможе вам розслабитися після парної, а також ви зможете, відпочинуть, попивши чаю або почитавши книгу. По-друге, тераси є окрасою лазні, тому посаджені рослини будуть обвивати споруду, надаючи їй привабливий вигляд.

Коли ви задумаєте проектувати внутрішні приміщення, не забудьте, про те, що в лазні повинна бути парна, душ, роздягальня і кімната для відпочинку. І пам'ятайте, що кількість кімнат безпосередньо впливають на розміри об'єкта.

Лазні будують різними способами і з різного матеріалу. Наприклад, при будівництві: рубаною лазні, лазні з оциліндрованої колоди, з бруса або каркасним методом, підходить добре висушені ліс, який можна придбати на лісопереробних заводі або заготовити самим. При замовленні колоди або бруса на заводі, матеріал будуть вже висушені, оброблені і просякнуті необхідними антисептиками.

Під дерев'яні, рубані, брусові лазні підходить стрічковий дрібно заглиблений або фундамент палі.


Дахи бань можуть бути односхилими або двосхилими. При перекритті даху може бути використаний будь-який покрівельний матеріал, (покрівельна сталь, м'яка черепиця тощо) все залежить від бажання замовника.

підлоги в парілкеПоли в парилці, в помивочной і кімнаті відпочинку відрізняються один від одного. Наприклад, в парилці рекомендується стелити дерев'яні, протікають підлоги, тому дерев'яні підлоги не нагріваються і ви не отримаєте опіки при контакті з ними, а вода з легкістю буде витікати в підлогу в душевойотверстія. У душовій кімнаті підійдуть підлоги з керамічної плитки, а у вітальні кімнаті добре буде виглядати паркет.

Вікна і двері в рубаною і брусової бані дуже відрізняються від дверей дерев'яного будинку, тому лазневі двері і вікна повинні добре утримувати тепло. Тому для парилки двері виготовляють з подвійних дерев'яних рам, які будуть щільно прилягати до косяків.

Останнім часом лазні зазнали чималі зміни, тому сучасні архітектори пропонують будувати лазні-будинки, які будуть виконувати не тільки функції мийне приміщення, але і тимчасового проживання. Для тимчасового проживання рекомендується зводити дерев'яну лазню в кілька поверхів, або з мансардою (наявність декількох спальних кімнат обов'язково).

Похожие страницы: