Каркасний будинок на століття або його правильна експлуатація

Каркасний будинок, побудований за канадською або іншої технології, відрізняється довговічністю і надійністю. Якщо подивитися на каркасні будинки в Європі чи Заході, то багатьом з них понад століття. А значить, правильно зведений каркасний будинок прослужить своїм власникам не менше століття. Але термін служби каркасного будинку залежить не тільки від технології, якості матеріалів, дотримання норм і вимог каркасного будівництва, але і від правильної експлуатації житла. Сьогодні ми розповімо про правила експлуатації каркасного будинку, особливості догляду.

1. Догляд за фундаментом


Фундамент є основою будь-якого будинку. Якщо з часом фундамент руйнується, то це неодмінно позначиться на будинку в цілому. Захист фундаменту від негативного впливу навколишнього середовища повинна бути забезпечена на етапі його зведення. Але і протягом наступної експлуатації будинку варто регулярно стежити за станом фундаменту. Звертайте увагу на цілісність бетону, гідроізоляції, в якому стані знаходиться цегляна кладка фундаменту. Якщо порушена гідроізоляція фундаменту, то необхідно якомога швидше відновити її. Теж саме стосується і облицювання фундаменту. При найменших дефектах слід зробити заміну пошкоджених ділянок. Не варто залишати такі моменти на потім. Чим довше фундамент піддається впливу негативних факторів навколишнього середовища, чим швидше він руйнується.

Наступний момент, що вимагає вашої уваги, рівень ґрунтових вод. Якщо води піднялися високо, то варто поліпшити дренаж. Не рекомендується садити або допускати появу рослинності поблизу фундаменту. Навіть нешкідлива на перший погляд травичка може стати однією з причин руйнування бетону. Згадайте, як рослинність здатна пробиватися крізь асфальт.


2. Догляд за зовнішньою обробкою
Основу каркасного будинку складає каркас, тобто, деревина. Для будівництва каркасного будинку варто використовувати тільки висушену якісну деревину, що не заражену комахами. Зовнішня обробка є захисною мантією каркаса будинку. Вона оберігає деревину від негативного впливу вологи, сонця, комах. Тому цілісність облицювання каркасного будинку має величезне значення в його збереження і довговічності.

3. Правильна експлуатація інженерних систем
Запорукою надійної роботи інженерних комунікацій є грамотний монтаж і правильна експлуатація систем. Інженерні системи повинні встановлюватися з урахуванням передбачуваних навантажень, і згодом, дані навантаження не повинні перевищуватися. Тому потрібно стежити за роботою інженерних систем, щоб не допустити аварійних ситуацій. Наприклад, якщо підвищиться тиск в трубах опалення і станеться їх розрив, то так як труби прокладені всередині стін каркасного будинку, вода заллє утеплювач, і намокне деревина. Але навіть у такій критичній ситуації можна провести не капітальний, а частковий ремонт будинку, тільки пошкоджених ділянок. Така можливість - одна з переваг каркасного будинку. Стіни можна буде розібрати, просушити і замінити утеплювач.

Похожие страницы: