Баня з модрини

Модрина вважається одним з найміцніших, якісних і дорогих будівельних матеріалів. Так, наприклад, фундамент, виконаний з модрини, найдовговічніший. Це стосується і нижніх вінців зрубу. Крім того, модрина майже не змінює своїх розмірів при сушінні. Дивно те, що досить висока вартість модрини визначається далеко не її недостатністю - модрина є найпоширенішим деревом в лісах Росії.

Модрина практично не схильна до гниття. Також модрині не страшні різні комахи і гризуни. Модрина відрізняється від інших порід дерев об'ємної теплопровідністю (вона вища, ніж у сосни на 30%). Така якість добре тим, що в холодну пору року температура в приміщенні поширюється більш рівномірно, а влітку створюється відчуття прохолоди. Модрина досить важка деревина, причиною цьому є великий вміст смоляних речовин. У модрини дуже красива структура і, завдяки цьому, вона дуже цінується і широко використовується у виробництві меблів.

Модрина - ідеальне дерево для будівництва бань під ключ, будинків та інших видів будівель. Ось тільки за рахунок дорожнечі, дозволити собі звести все будова з модрини вдається не всім. Часто модрину використовують для виконання фундаменту, нижніх вінців зрубу, так як саме вони найбільше схильні до різних пошкоджень і дії ззовні.

ДОВГОВІЧНІ ЛАЗНІ з модрини

Будь-яке будову з модрини виглядає дуже красиво. Але, крім краси і природного пишноти, лазня під ключ, побудована з цього благородного дерева, ще й прослужить довговічне. Деревина модрини надзвичайно міцна, міцна і її схильність до гниття зведено до нуля. Однак, варто зазначити, що задоволення це дороге. Є у модрини та недоліки. По-перше, деревина дуже важка і гірше інших порід піддається обробці, по-друге, при перепадах температури і вологості, модрина міняє колір, але ця проблема майже всіх порід деревини, що поробиш, потрібна спеціальна обробка. Ще одним мінусом є велика (в кілька разів вище, ніж у сосни) зміст смоли. Також, будівлю з модрини кілька холодніше, ніж, скажімо, з сосни, за рахунок своєї високої щільності.

Явною перевагою модрини є те, що вона сама по собі природний антисептик і менш інших схильна до нападу гризунів і жучків, відповідно хімічної обробки потрібно мінімальна кількість. Найякісніша лазня - з клеєного бруса. Решта, включаючи посічену, набагато дешевше, але і проблем з ними набагато більше.

ДЕ КУПИТИ зруби бань з модрини

Для зрубів бань під ключ особливо добре підходить модрина. У цього дерева, як правило, довгі, рівні стовбури і мінімальна кількість сучків.

Зруб лазні з модрини - досить важке будова, тому варто особливу увагу приділити фундаменту, а точніше його міцності на прийом діючих навантажень. Не менш важливо пристрій цоколя.

Найчастіше зруби для лазень з модрини роблять бревенчатимі (рубленими) або з клеєного бруса. Рубані стіни складаються з колод, покладених одне на інше горизонтальними рядами і пов'язаних в кутах врубками. Довжина колод визначається відповідно до конструкції лазні. При рубці зрубу краще застосовувати колоди з середньою вологістю 80-90%. Коли сушка зрубу відбувається в зібраному вигляді, він менше схильний до деформації. Рубати рублені стіни потрібно поряд з місцем установки зрубу. Даний зруб слід вистояти від 6 до 12 місяців. Колоди, в даному випадку, укладаються без клоччя, «; насухо». Вологість колод за час вистоювання знизиться в 3-5 разів. Потім вже колоди маркують і зводять зруб на заздалегідь виконаному фундаменті.

Не менш популярні зруби з модрини з клеєного бруса. Такий зруб трохи дорожче рубаного. Чудово виглядає, довговічний.

ЧОМУ КРАЩЕ РОБИТИ ПОЛ В ЛАЗНІ з модрини

Виконання підлог в лазні з деревини модрини - ідеальне рішення. Високий вміст смоляних речовин зводить до нуля процес гниття і псування матеріалу, що особливо важливо в умовах підвищеної вологості, як в лазнях. Більш того, модрина прекрасний природний антисептик, і ваш пол надійно захищений від різних шкідників деревини.

Похожие страницы: