Як ефективно утеплити будинок зовні?

Це питання зазвичай не сильно хвилює жителів міських квартир, так як в більшій частині стосується власників приватних будинків, так як в умовах великих багатоповерхових будівель, часто зовнішнє утеплення стін не проводитись. Що стосується жителів будинків, які знаходяться за межею міста, то тут досить виникає потреба знань про те, як утеплити будинок з бруса або дерева. Навіщо ж взагалі потрібно утеплення процедура зовнішнього утеплення будівлі? Всім відомо, що грамотний підхід до вирішення цього питання може дозволити значно скоротити витрати на утримання енергоносіїв, таких як обігрівачі та печі. Так само, така процедура підвищить комфортабельність і затишність житла, адже, напевно, незатишно постійно перебувати в умовах прохолоди, за умови, що є можливість обійтися утепленням будівлі.

Як утеплити будинок пінопластом

Пінопласт - це один з найпопулярніших матеріалів, який дуже часто використовують для утеплення житла. Так, як же все-таки утеплити будинок за допомогою пінопласту? До початку робіт необхідно, в першу чергу підготувати стіни будівлі. Початковий стан стіни може бути не придатним для утеплення її пінопластом.

На першому етапі, важливо максимально вирівняти поверхню всіх зовнішніх стін. Давайте розглянемо на простому прикладі всю важливість даної процедури. Припустимо, що на стіні залишилася невелика після проведених робіт, розміри якого приблизно 20 сантиметрів у діаметрі, і воно має деяку угнутість на пару сантиметрів у всередину. Здавалося б, що це зовсім не значне упущення при підготовці, але, будьте впевнені, що після покриття стін матеріалом, в цьому місці, між стіною і пінопластом буде невеликий простір. І, достатньо трохи натиснути або вдарити по ньому і утеплювач тут же проламається. Та ж ситуація можлива і з опуклостями на стінах. Саме тому, дуже важливо, дотримуватися рівність поверхні, і щоб її перепади не перевищували 1-2 см.

Після того, як всі стіни будуть максимально рівними, можна переходити до наступного етапу роботи, на якому важливою деталлю буде поверхню. Від того, якою вона буде, безпосередньо залежить, наскільки якісно буде прилягати клеюча суміш. Обов'язково на цьому етапі позбудьтеся облупленою фарби, якщо це була фарба ПФ. Для того, щоб оцінити якості поверхні стіни, досить просто провести по ній рукою. Відзначте те, що на стінах не повинно залишатися жодних слідів. За умови, що стіна досить чиста, то можна обійтися без грунтовки, але все ж, фахівці рекомендують не економити і прогрунтувати стіну. Якщо ж, на руці залишився крейдяний слід, тоді гарантувати стіну просто необхідно. У випадку, якщо ви спостерігаєте, що зі стіни постійно щось обсипається, тоді її доведеться зачищати до того стану, поки осипання не припиняться. Позбутися від такої неприємності не завжди вдається, тому найкращим виходом буде проведення чорновий шпаклівки (або оштукатурювання стін з додавання ПВА), прогрунтовав перед цим всі поверхні.

Обов'язково, перед проведенням робіт з утеплення будинку зовні встановіть відливи (зовнішні підвіконня). Набагато простіше буде, якщо ви зробите це до того, як утеплите стіни будівлі. Пам'ятайте, що починати утеплення зовнішніх стін пінопластом необхідно знизу. Для того щоб встановитися панелі грамотно внизу встановлюється стартова планка. Можна, звичайно, обійтися і без неї, але таким чином ви забезпечите якісне і правильне розташування нижніх панелей, і усуньте можливість його сповзання. Після завершення всіх робіт, покриття можна пробити. Зазвичай це робиться приблизно через три дні, після утеплення.

Утеплення будинку з бруса

Що стосується утеплення дерев'яного будинку з бруса, то тут необхідно дотримуватися деяку схему: стеля - зовнішні стіни - підлога. Однак, перед тим, як утеплювати будівлю необхідно перевірити якість і стан стін, підлоги і стелі, що б на них не було дір і нерівностей. Якщо вони присутні, то їх необхідно усунути, інакше утеплення не зробить істотного ефекту. Для того, щоб усунути такі недосконалості, можна скористатися монтажною піною. Складніше знайти і усунути дефекти в стелі, так як він не втягує всередину повітря з вулиці, а навпаки, видуває теплий з приміщення. Тут прекрасним рішенням буде використання ековати або мінеральної вати. Зазвичай їх рекомендують поміщати прямо під утеплювач. Значно простіше утеплити поверхню підлоги. Зазвичай усунути витоку теплого повітря з приміщення через підлогу, можна за допомогою самого звичайного килима, після чого можна відразу переходити до укладання зовнішнього утеплювача, наприклад, пінопласту.

Утеплення будинку з піноблоків

Дуже часто для утеплення будинків з піноблоків, використовують пінополістиролом і мінеральну вату. Головне, в ході роботи не забудьте утеплити не тільки зовнішні стіни, але і підлога і стеля споруди, а також його підвальне приміщення.

Похожие страницы: