Колірні рішення для вітальні
Кольорове оформлення вітальні - один з найбільш відповідальних етапів облаштування її інтер'єру. Зважаючи на те що дана кімната відрізняється своєю багатофункціональністю, її внутрішня атмосфера повинна бути привабливою і підходити як для спокійного сімейного відпочинку, так і для прийому гостей. Досить відомі, що стан здоров'я і настрій людини багато в чому залежать від навколишнього його палітри кольорів. У вітальні, де застосовано правильне колірне рішення, і гості, і домочадці будуть відчувати максимальний комфорт і умиротворення. Візьміть до уваги, що вибір того чи іншого кольору не може зводитися лише до смаковим уподобанням. В даному випадку є ряд не менш важливих, визначальних факторів, а саме - орієнтація кімнати на бік світла, її габарити і стиль. Інформація даної статті розкриє основні секрети створення затишної вітальні. У ній ми наведемо корисні поради про те, як вибрати найбільш відповідний колір для кімнати, що є незмінним центром сімейного дозвілля.
Почнемо з того, що розробка колірного дизайну вітальні - НЕ безсистемне, а підлегле конкретним дизайнерським канонам захід, якому передує обов'язкове проведення планування інтер'єру. Визначення орієнтації кімнати на бік світла - це перший крок на шляху до пошуку найбільш прийнятного кольору для її оформлення. У вітальні з північним розташуванням будуть доречні теплі кольори: червоний, оранжевий, жовтий, коричневий, бежевий і відповідні їм відтінки.
Вітальня в червоних тонах
Поза всяким сумнівом, червоний колір володіє потужним енергетичним зарядом. Його присутність у вітальні створить відчуття свята, радості і веселощів. Неспроста саме цей колір з безліччю його варіацій є одним з основних символів самого яскравого свята в році - Нового року. Незалежно від притаманного вітальні стилю, будь він класичним або сучасним, червоний буде виглядати стильно і екстравагантно. Переважання даного кольору у вітальнях наших співвітчизників можна побачити вкрай рідко. Поряд з цим, сміливі англійці оформляють монохромним червоним досить великі поверхні кімнати, обрамляючи їх білими деталями. Традиційна англійська класика в інтер'єрі - це однотонні червоні стіни, білі двері і плінтуса. У наших вітальнях червоному віддають, як правило, другорядну роль. Оптимальним вважається, якщо він займає дві третини від загального колірного дизайну. Шпалери з червоно-білим орнаментом стануть відмінним штрихом класичного інтер'єру, а червоний диван або крісла гармонійно впишуться в стиль хай-тек. Лаконічність червоного в оформленні вітальні увазі використання даного кольору в невеликих аксесуарах - подушках, пледах, килимах, шторах і т.д.
Вітальня в жовтих тонах
Життєрадісний жовтий привнесе у вітальню всеосяжний світло і сонячне тепло. І хоча він здатний бадьорити організм і надавати йому життєву силу, проте надмірна інтенсивність даного кольору і його широке застосування в інтер'єрі викличе, швидше за все, прямо протилежний ефект. Яскраво-жовте оформлення вітальні підійде для веселого проведення часу в компанії друзів. Подібне колірне рішення стимулює активність організму і спонукає його до дій. У той же час розслабитися або провести час за читанням книги в межах яскраво-жовтою вітальні навряд чи вийде. Якщо ви благоволите до жовтого кольору, тоді пастельна гама його відтінків - це самий оптимальний варіант. На тлі ніжно-жовтих стін як світла, так і темні меблі буде виглядати просто чудово. Що стосується ультра-жовтого, то його краще звести до мінімуму - в такому кольорі можуть бути виконані невеликі вазочки, панно, картини та інші деталі. Найкращими сусідами жовтого вважаються білий, коричневий, зелений, червоний, сірий, синій і фіолетовий кольори. Поєднуючи жовті тони в інтер'єрі вітальні, майте на увазі, що холодні повинні комбінуватися з холодними, а теплі - з теплими. Об'єднання пісочно-жовтих відтінків з білим кольором освіжить вітальню і візуально збільшить її простір. М'який жовтий в сусідстві з бежевими тонами забезпечить затишок і спокій, а з більш насиченими коричневими - м'якість і теплоту інтер'єру. Якщо сімейні вечори в жовтій вітальні дарують вам душевну рівновагу і спокій, значить відтінок даного кольору був обраний вами однозначно правильно.
Вітальня в бежевих тонах
Універсальність бежевого забезпечила йому широку затребуваність в дизайні інтер'єрів. В бежевій вітальні може мати місце будь-який стиль, починаючи від суворої класики і закінчуючи сучасним модерном. Одним з основних переваг даного кольору є його гарна сполучуваність з безліччю яскравих і нейтральних тонів - коричневим, сірим, зеленим, червоним, фіолетовим, чорним і т.д. Меблі й штори шоколадного кольору будуть виглядати особливо ефектно на тлі пісочно-бежевих стін. Поряд з цим, шпалери та підлога більш темного відтінку бежевого будуть відмінно підкреслювати витонченість меблів молочного кольору. Щоб уникнути монотонності в монохромному бежевому виконанні інтер'єру вітальні можна використовувати один з двох прийомів - яскраві контрастні акценти або різна фактура поверхні стін. Якщо стоїть завдання візуального збільшення простору компактної вітальні, знайти гідного конкурента бежевому буде зовсім не просто. При цьому атмосферу великих приміщень, де віє холодом і пусткою, даний колір наділить теплом і наповненістю.
Якщо вашій вітальні дісталося південне розташування, тоді для її колірного дизайну можна використовувати холодні кольори і їх відтінки - білий, синій, блакитний, зелений, рожевий, фіолетовий.
Вітальня в синіх тонах
Стійкі асоціації синього зі стихіями води і повітря є причиною того, що в даному кольорі оформляють, як правило, ванні кімнати та спальні. Разом з тим, при розробці інтер'єрів віталень сині тони незаслужено обходять увагою. Насправді, синій може сміливо змагатися з будь-яким іншим відтінком колірного спектру. Повірте, що вітальня в середземноморському стилі з чільним синім в її дизайні буде не менш ефектною, ніж, приміром, кімната в стилі хай-тек з переважанням сірих тонів. На перший погляд синій справляє враження холодності і похмурості, але варто розбавити його теплими кольорами, як простір вітальні буквально на очах набуває небувалий затишок і доброзичливість. Синій володіє великою кількістю відтінків, серед яких блакитний, бірюзовий, блакитний, волошковий та інші. Найчастіше в інтер'єрах віталень можна спостерігати насичений синій або його блакитні варіації. Оформляючи кімнату в глибоких синіх тонах, важливо щоб у ній було достатньо природного світла. У затемненому просторі даний колір буде діяти гнітюче, провокуючи почуття пригніченості і дискомфорту. У більшості випадків синій краще подавати дозовано. Доповніть його рожевими, помаранчевими, жовтими, білими, бежевими, сірими або золотистими вкрапленнями і він розкриє вашому погляду свої найкращі сторони. Світло-блакитний інтер'єр стане кращим рішенням для вітальні в стилі прованс. У такій кімнаті стелі здаватимуться вище, а стіни немов розсунуться, вивільняючи простір з існуючих кордонів. При цьому нейтралізувати холодну настрій блакитного допоможуть теплі тони - бежевий, пісочний, молочний, оливковий та інші.
Підбираючи колір «одягу» для власної вітальні, спробуйте уявити себе в стінах вже оформленої кімнати. Уявна картина не повинна йти врозріз вашим смаковим уподобанням і внутрішньому почуттю стилю. Не обмежуйтеся набором стандартних кольорів. У природі кожен з них має безліч відтінків, завдяки чому підібрати найбільш приємний і тішачи погляд може абсолютно кожен.
Похожие страницы: