Які фактори впливають на вартість будинка

Є дві відповіді на запитання, скільки коштує побудувати каркасний будинок під ключ. У першому випадку фірма, що займається зведенням таких конструкцій, озвучує ціну одного квадратного метра, яка множиться на загальну кількість "квадратів" площі будівлі. Це може бути 11 тисяч, 15 тисяч, 19 тисяч рублів і так далі. У другому - замовнику демонструють проекти, в яких вказана кінцева ціна: 680 000, 1 200 000, 1 800 000 рублів і більше.

Давайте розглянемо перший варіант. Одна з будівельних компаній пропонує спорудження будинків по 19680 рублів за квадратний метр в стандартній (базової) комплектації. Вона включає в себе:

облаштування свайно-ростверків фундаменту;
установку стін, внутрішніх перегородок і перекриттів;
монтаж чорнової сходи;
облаштування утепленої покрівлі;
монтаж віконних конструкцій і вхідних металевих дверей.

При цьому можливе створення проекту з нуля або ж доопрацювання вже наявного у замовника. Дана послуга надається безкоштовно. Але тільки за умови, що клієнт гарантовано замовить будівництво саме у даної організації. Погодьтеся, кошторис на будівництво каркасного будинку з позначкою "0 рублів" напроти пункту "складання проекту" виглядає дуже навіть привабливо.
Які фактори впливають на вартість конструкції?

Далі ми поговоримо не тільки про ці фактори, але і можливі способи економії на будівництві. Найважливіші чинники, що визначають собівартість каркасного будинку такі:

Поверховість. При одному і тому ж метражі, 2-ухетажная конструкція обходиться дешевше, ніж 1-ноетажная. Пояснення цьому елементарно: у першій набагато менше площа покрівлі, а також фундаменту. Максимальна різниця в цінах квадратного метра в першому і в другому випадку може становити до 10 000 рублів.

Площу. Чим більше площа, тим менше вартість. Так, наприклад, при площі 250 квадратних метрів один "квадрат" обійдеться в 19 800 рублів, а при площі 100-120 "квадратів" - близько 28 тисяч рублів. Відчуваєте різницю?
Внутрішнє планування. Велика кількість кімнат малого розміру в будинку сильно здорожує його. Але і пара величезних приміщень теж, адже їм потрібно спеціальне посилення. Кращий спосіб заощадити - грамотно організувати внутрішній простір. Без крайнощів.
Висота стель. Чим вище стеля, тим дорожчий вийде конструкція, тому що в даному випадку ми маємо збільшення площі стін.
Наявність / відсутність архітектурних надмірностей. Присутність усіляких виступів або еркерів, а також відмова від класичних прямокутних форм на користь "чогось такого" гарантовано здорожує проект.
Облаштування відкритої тераси. Дозволяє трохи знизити ціну квадратного метра.

Чому ціна у різних виконавців може відрізнятися?

Будинок - він і є будинок. Однак проблема в тому, що купуючи, здавалося б, одне і те ж у двох різних фірм, можна отримати два абсолютно різних результату. Чому так відбувається? У чому головна причина розбіжностей показників вартості?

Найчастіше відмінності неочевидні для недосвідченого будівельника. Тим більше що з доброї волі ніхто із забудовників не буде їх озвучувати. Ми ж дозволимо собі подібне дійство і наведемо кілька прикладів:

дешевші комплектації будинків розглянутого типу можуть не включати віконні конструкції взагалі. Або ж вони будуть дерев'яні;
в ціну готової будови, як виявилося, не було включено облаштування фундаменту;
в базову комплектацію включена така покрівля, що замінити її доведеться в кращому разі через півроку;
приваблива ціна включає тільки лише вартість матеріалів. А ціна роботи (найчастіше близька до неї за значенням) опущена.

Як бачите, в справі придбання каркасного домобудівництва є позитивні моменти (наприклад, можливість економії) і чимало негативних. Втім, увага до будь-якої дрібниці та уточнення кожного незрозумілого слова в кошторисі позбавить Вас від проблем.

Похожие страницы: