Вибрати проект каркасного будинку

Багато хто, напевно, чули про каркасних будинках, але не всі знають специфіку цієї технології будівництва. А адже це одне з найбільш вдалих рішень при виборі способу зведення таких будівель, як приватний будинок, таунхаус, котедж, лазня або господарська будівля. Каркасні будинки міцні, комфортні і, що важливо, відносно недорогі.

Сучасні технології з будівництва каркасних будинків дозволяють використовувати майже вдвічі менше деревини, ніж на зведення аналогічних будинків з бруса або колод. Тому ціни на такі помешкання цілком демократичні. При цьому якісні та естетичні характеристики практично не відрізняються.

Як і дерев'яні будинки, каркасні теж досить легкі, тому не вимагають масивного фундаменту. При будівництві використовується цільна і іноді клеєна деревина, з якої збирається головна основа будинку - каркас. Ця споруда дуже міцне і жорстке. Зовні і всередині каркас обшивається плитами або стіновими панелями, у вільний простір між якими укладається теплоізоляційний матеріал, утеплювач, гідроізоляція. При бажанні всередину таких панелей можна "сховати" та інженерні комунікації. Оздоблення будинку проводиться відразу ж після зведення каркасної конструкції. Так як вона досить легка, чекати, коли відбудеться усадка, немає необхідності. Тому зазвичай будівництво будинків "під ключ" займає близько 3-5 місяців, що порівняно швидше споруди, наприклад, цегляного будинку.

Зовнішня обробка будинку може бути будь-який: камінь, дерево, сайдинг, штукатурка. Один з плюсів каркасного будинку - це його відмінна сумісність з будь-якими оздоблювальними матеріалами. Всередині конструкції, завдяки ідеально рівній і гладкій поверхні, можна використовувати як дерев'яну обшивку, так і фарбування або шпалери.


Переваги каркасного будинку, виходячи з вищесказаного, очевидні.

Каркасні будинки дуже теплі, завдяки створенню ефекту "термоса" за допомогою панелей та утеплювачів. Вони швидко нагріваються і довго тримають тепло.
Вартість будівництва такого будинку прийнятна навіть людині середнього достатку.
Швидкість зведення каркасного будинку досить висока, тому в'їхати в нове житло ви зможете дуже швидко.
Такі будинки довговічні, і все, що потрібно для цього - правильно ізолювати каркас від вологи, щоб не виникло гниття і псування.
Сама конструкція не вимагає дотримання будь-яких типових проектів. Використовуючи технологію будівництва каркасного будинку можна дати волю фантазії.

Звичайно, існують і свої мінуси.

Пожежонебезпека каркасних будинків значно вище, ніж у кам'яних. Але тут, безумовно, відіграє головну роль тільки людський фактор.
Будинки, побудовані за цією технологією, потребують хорошої вентиляції, так як утеплювачі для гідроізоляції зазвичай "не дихають".
У каркасних будинках хороша чутність тому, щоб вам не заважали звуки з сусідньої кімнати, потрібно буде подбати про шумоізоляції.

Але, в цілому конструкції з використанням каркаса мають значно більше плюсів, ніж недоліків. Не дарма ж в Європі та США це одна з найпопулярніших технологій будівництва малоповерхових будинків і особняків, які не поступаються дерев'яним і цегляним ні за зовнішнім виглядом, ні за технічними характеристиками.

Вибрати проект каркасного будинкуКаркасне домобудівництво надійно перевірено часом - воно налічує не одне століття. Сучасні будинки, побудовані за цією технологією, можуть бути як з каркасом, «виставленим напоказ», так і прихованим під обшивкою зовнішніх стін. Для виготовлення каркаса може бути використаний метал, цілісний або клеєний брус. Причому, метал наші співвітчизники вибирають найрідше, воліючи дерев'яні конструкції. Клеєний брус поступово витісняє брус з цілісного масиву деревини, оскільки не розтріскується і не деформується внаслідок змін температури і вологості навколишнього повітря.

Багатошаровість стін каркасних будинків забезпечує їх високу термо- та звукоізоляцію. Також варто відзначити високу швидкість зведення каркасних будинків - готові сендвіч-панелі дуже швидко монтуються на фундамент в будь-який час року, для їх будівництва підходять будь-які види грунту, оскільки стіни мають невелику вагу. Та й сам фундамент не обов'язково повинен бути потужним, як при будівництві важких будинків із цегли і каменю.

Панельно-каркасна технологія зробила каркасні будинки практично досконалими - адже вона передбачає виготовлення в заводських умовах абсолютно всіх комплектуючих з вивіреними до часток міліметра розмірами в точній відповідності з технічною документацією. Проекти будинків при цьому створюються за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, що виключає помилки через неуважність розробників (так званий людський фактор).

На будмайданчик в точній відповідності з складеним графіком надходять готові стіни (і глухі, і з встановленими в них віконними і дверними блоками), сходи, плити перекриття, крокви для даху та інші елементи, а також кріплення. Оскільки немає затримок через необхідність ручної підгонки, монтаж проводиться в дуже швидкому темпі, без зриву термінів кожного з етапів робіт. До того ж якість будинку виходить відмінне - без порушення теплоізоляції, цілісності інженерних систем, зовнішніх пошкоджень. Це гарантує його комфортність, красу і довговічність.

Каркасні будинки виглядають дуже стильно. Архітектори дуже люблять розробляти їх проекти, тому що сучасні матеріали дають можливість створювати справжні шедеври будівельного мистецтва, в яких комфортно всім - і старим, і малим, і гостям.

Каркасний будинок - відмінна можливість швидко перебратися з галасливого міста в екологічно чистий заміський селище, де вся родина отримає можливість насолоджуватися свіжим повітрям, чистою водою і тишею.

Похожие страницы: