Модрина - чудовий будівельний матеріал

Модрина - чудовий будівельний матеріал. Має неймовірно красивий відтінок, а також приголомшливі лікувальні властивості.

Модрина Сибірська являє собою хвойне дерево, що належить до сімейства соснових, здатне досягати п'ятдесяти метрів у висоту і двох з половиною в діаметрі підстави. У порівнянні з деревиною дуба вона володіє меншою твердістю, однак має велику міцність, що підсилюється з часом. Крім того, внаслідок наявності особливого виду смол, модрина надійно захищена від нападу комах-древоточцев. Колірна палітра деревини цього дерева представлена 12 відтінками, що робить її більш декоративною, ніж ті ж бук, ясен, клен і дуб.

Сьогодні виділяють кілька споріднених видів модрини, найбільше значення з яких для будівельної галузі мають три: даурская, європейська та сибірська. Європейська модрина росте виключно в гірських районах Європи, дві решта - в азіатській частині РФ. Але тут слід уточнити: модрина сибірська займає північно-східну частину європейської Росії і територію Західного Сибіру, Даурскую ж можна зустріти тільки в Східному Сибіру.

Потрібно відзначити, що будинки з профільованого бруса та інших видів будівельного матеріалу, виконаного з модрини, відрізняє висока стійкість до гниття, що обумовлено високим вмістом камеді в деревині, що захищає її від псування. Відповідно до існуючого євростандартом ЄП 350-2: 1994 модрина належить до найбільш стійким до гниття породам. Крім того, протягом усього періоду використання вагонка з модрини продукує фітонциди, благотворно впливають на стан дихальних шляхів, імунітету і нервової системи людини.

Модрина - чудовий будівельний матеріал, по міцності деревини не поступається більшості твердолистяних порід і при цьому неймовірно стійкий у воді і гниття. На даний момент відомо безліч споруд, виконаних з деревини модрини, вік яких становить 200-300 років. Причому всі вони знаходяться у відмінному стані.

Модрину широко застосовують для обробки басейнів, причалів катерів, пляжних конструкцій, терас, лоджій, балконів, душових, облицювання шаф-купе, вбудованого обладнання, перегородок, панелей, гардеробних кімнат та інших місць, де предмети можуть піддаватися прямому дії вологи. Примітно, що практично всі існуючі породи дерева для запобігання від високої вологості обробляються складними спеціалізованими просоченнями. Модрина ж має природний, а значить, екологічно безпечний бар'єр.


До недоліків цієї неповторної за властивостями деревини можна віднести складність її обробки, викривлення і розтріскування при швидкому висиханні під впливом прямого сонячного світла. Це деяким чином стримує використання її в будівельній сфері і столярній справі. Відбувається це внаслідок наявності в деревині великої кількості камеді. Для запобігання викривлення і розтріскування матеріал тривалий час витримують у вогкості або вимочують.

Деревина модрини неймовірно красива і має рудуватий відтінок, яскраво виражені річні кільця і красиву структуру, що нагадує за зовнішнім виглядом червоний дуб.

Лікувальні властивості цього дерева обумовлені наявністю біологічно активних речовин - антиоксидантів, що допомагають організму боротися з різноманітними захворюваннями і старінням в існуючих сьогодні умовах забруднення середовища, постійних стресів і радіації.

Можна ще багато чого сказати про переваги і корисних властивостях модрини як матеріалу для дому, однак, яку деревину краще використовувати для побудови власного житла, кожна людина вирішує самостійно. Головне пам'ятати, що економія на власному житлі ні до чого доброго не приводить.

Похожие страницы: